Zapowiadany na październik 38. album Asteriksa skupi się na pochodzeniu Galów

7 stycznia 2019


Didier Conrad oraz Jean-Yves Ferri, duet twórców komiksowych, który przejął po Albercie Uderzo kontynuowanie serii o Asteriksie, zapowiada na październik 38. album z przygodami słynnego Gala. Z pierwszych zapowiedzi wynika, że tematem komiksu będzie pochodzenie mieszkańców osady.

„Jean-Yves i ja chcieliśmy wziąć za punkt wyjścia sławną frazę 'nasi przodkowie, Galowie’. Tyle tylko, że tak naprawdę nie wiemy, kim są ich przodkowie!” ? informuje rysownik Didier Conrad. „Do wioski przybędzie ktoś naprawdę ważny. Kto? Tego dowiecie się, czytając nowy album!”

Twórcy ujawniają, że po wielkiej podróży Asteriksa i Obeliksa wzdłuż Półwyspu Italijskiego tym razem pozostaniemy w osadzie Galów, a co za tym idzie ? więcej żartów opartych będzie na psychologii bohaterów. Termin zakończenia prac nad albumem wyznaczony jest na 6 czerwca. Komiks ma mieć 44 strony. Jean-Yves Ferri przyznał, że 91-letni Albert Uderzo czyta wszystkie plansze, a czasem także komentuje. „Ogląda wszystko, to prawda, ale to nie znaczy, że w każdym miejscu dzieli się precyzyjnymi uwagami. Ufa nam” ? mówi scenarzysta.

Premiera nowego albumu, którego tytuł nie został jeszcze ujawniony, zapowiedziana jest na 24 października, niemal dokładnie w 60. rocznicę debiutu Asteriksa na łamach czasopisma „Pilote”. Komiks ukaże się na świecie w nakładzie 5 milionów egzemplarzy. Za polską edycję tradycyjnie odpowiada wydawnictwo Egmont.

Poniżej możecie zobaczyć szkic jednego rysunku pochodzącego z albumu:

Gotowa plansza z zapowiadanego na październik 38. albumu Asteriksa:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy