Wybierz książkę, którą przeczytają mieszkańcy Warszawy

28 stycznia 2014

warszawa-przeczyta-2014
Pomóż wybrać książkę, która będzie w tym roku bohaterką drugiej edycji akcji „Warszawa Czyta”. Wyboru należy dokonać spośród czterech różnorodnych tytułów zaproponowanych przez organizatorów. Książki te łączy jedno – każda może dostarczać inspiracji do dyskusji i działań związanych ze współczesną Warszawą.

W tym roku mieszkańcy „Warszawy będą mogli porozmawiać o „Małych lisach” Justyny Bargielskiej, „Niewidzialnych miastach” Italo Calvino, „Zaczynie” Filipa Springera lub komiksowych „Zaduszkach” Rutu Modan. Który z tych tytułów najbardziej do was przemawia? Zagłosujcie i napiszcie krótko, klikając tutaj, dlaczego waszym zdaniem właśnie ta książka może być ważna dla naszej stolicy. Wasze uzasadnienie może stać się impulsem do zorganizowania konkretnego wydarzenia w ramach tegorocznej akcji. Jak podkreślają organizatorzy „Warszawa czyta”, przy wyborze książki nie będzie decydować liczba oddanych głosów, lecz siła argumentów. Termin zakończenia ankiety mija 31 stycznia.

Druga edycja akcji „Warszawa Czyta” zapowiadana jest na maj 2014 roku. Po raz kolejny całe miasto zamieni się w dyskusyjny klub książki. W ramach pierwszej akcji, która odbyła się w dniach 8-12 maja, zorganizowano łącznie 35 wydarzeń nawiązujących w różny sposób do książki Sylwii Chutnik „Cwaniary”. Były to m.in. dyskusje z udziałem autorki, czytanie fragmentów książki przez aktorki Studia Teatralnego Koło, warsztaty dla dzieci, warsztaty literackie dla młodzieży, slam poetycki, wycieczka rowerowa, trening asertywności dla kobiet, warsztaty komiksowe i teatralne. Tym razem bohaterką podobnych atrakcji może stać się książka Justyny Bargielskiej, Filipa Springera, Italo Calvino lub Rutu Modan.

Tematy: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy