Andrzej Ziemiański pokazał, jak wyglądają notatki do jego cyklu powieści

28 stycznia 2014

ziemianski-notes
Polski pisarz science fiction i fantasy, Andrzej Ziemiański, pokazał komplet notatek, jakie poczynił do swojej trylogii „Pomnik cesarzowej Achai”, która jest kontynuacją „Achai”. Okazuje się, że całość zajmuje zaledwie dwie strony zapisane w niewielkim notesie.

„Nikt mi nie wierzy. No trudno” ? wyjaśnia we wpisie zamieszczonym na swoim blogu. „Kiedyś Ania Brzezińska powiedziała mi, że ma pełną bazę danych w programie Access. Szczerze jej wierzę. Maja Lidia Kossakowska zawsze ma gotowy konspekt. A ja niestety nie jestem kobietą i obca jest mi ich sumienność”.

Dowodem braku sumienności jest zdjęcie, które zamieszczamy powyżej (kliknij w obrazek, żeby powiększyć). Ziemiański przyznaje, że przy sześciu napisanych tomach jednej historii, a każdy liczy sobie od czterystu do siedmiuset stron, zaczyna zapominać o wielu szczegółach, które opisał wcześniej. „Dokładne notatki i szkice bardzo by mi się przydały. Ale trudno?” ? dodaje.

Najnowszy, trzeci tom „Pomnika cesarzowej Achai” ukaże się w księgarniach 5 lutego. Wszyscy zaś, którzy chcieliby zakupić książkę z podpisem autora, powinni od 31 stycznia szukać przedpremierowych egzemplarzy w salonach Inmedio, Relay i Virgin.

fot. archiwum autora

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy