Włoska winnica zamieszcza opowiadania na etykietach do wina

16 listopada 2016

wino-i-opowiadania-1
Włoska winnica Matteo Correggia wprowadziła do sprzedaży serię win Librottiglia przeznaczonych dla miłośników literatury. Do każdej butelki dołączona jest niewielka książeczka w formacie etykiety, w której znajduje się opowiadanie dopasowane do rodzaju trunku.

Wino i literatura od zawsze miały się ku sobie. Już rzymski komediopisarz Plaut zwykł mawiać „celebrujmy okazję winem i słodkimi słowami”. Włoska winnica Matteo Correggia znalazła ciekawe rozwiązanie dla wszystkich koneserów tego literacko-alkoholowego połączenia. „Dzisiaj możemy czytać książki na komputerach, tabletach i telefonach komórkowych. Dlaczego nie na butelce wina?” ? pytają. W obliczu powracających dyskusji na temat tego, co jest lepsze: czytanie na papierze czy cyfrowe, winnica postanowiła zaproponować alternatywę: czytanie enologiczne.

wino-i-opowiadania-2

Seria Librottiglia skierowana jest do tych, którzy chcą zrelaksować się przy lampce wina i dopasowanej do niego lekturze. Kolekcja obejmuje trzy rodzaje wina (czerwone, różowe i białe), każde sprzedawane w butelce o pojemności 375 ml, co wystarczy do dwukrotnego napełnienia kieliszków. Na przewiązanych sznurkiem etykietach znalazły się opowiadania trójki włoskich autorów. Piosenkarka i autorka Patrizia Laquidara stworzyła intrygującą baśń, która pasuje do mieszanki czerwonego Anthos z winogrom Brachetto z zaskakującym słodkim bukietem. Dziennikarz i satyryk Danilo Zanelli napisał zabarwiony humorem kryminał dla koneserów delikatnego białego Roero Arneis. Zaś pisarka i producentka Regina Nadaes Marques odpowiada za historię miłosną załączoną do czerwono-rubinowego Nebbiolo Roero.

wino-i-opowiadania-3

Wino sprzedawane jest w cenie 15 euro za butelkę. Poniżej możecie zobaczyć klip promujący serię Librottiglia:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy