Wiemy, o czym będzie sequel „Pana Mercedesa” Stephena Kinga

30 grudnia 2014

king-znalezione-niekradzione
Wydawnictwo Simon & Schuster ujawniło fabułę najnowszej, zapowiadanej na przyszły rok powieści Stephena Kinga, która jest sequelem kryminału „Pan Mercedes”. „Finders Keepers” ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Albatros pod tytułem „Znalezione nie kradzione”.

Drugi tom planowanej trylogii kryminalnej to spektakularna opowieść o mściwym czytelniku. John Rothstein jest ikoną literatury przypominającą J. D. Salingera, geniuszem, który stworzył postać Jimmy’ego Golda, ale od dziesięcioleci nie publikuje już nowych książek. Jeden z jego czytelników, Morris Bellamy, jest wściekły nie tylko dlatego, że Rothstein przestał pisać, ale też zaprzedał swego nonkonformistycznego bohatera reklamie. Zabija więc pisarza i okrada jego sejf. Biorąc pieniądze, odnajduje notesy zawierające co najmniej jedną nową powieść o Jimmym Goldzie. Morris ukrywa łupy, a niedługo potem trafia do więzienia z powodu innego popełnionego przestępstwa. Trzydzieści pięć lat później chłopiec imieniem Pete Sauberg znajduje skarby. On i jego rodzina stają się celem obłąkanego i mściwego zabójcy, który właśnie został zwolniony z więzienia. Na ratunek przychodzą im znani z „Pana Mercedesa” Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson.

Wydawnictwo Simon & Schuster zapowiada, że „Znalezione nie kradzione” to pierwsza od czasów „Misery” powieść Kinga, poruszająca temat czytelnika, u którego obsesja na punkcie pisarza staje się niebezpieczna. Moderator oficjalnego forum pisarza, który miał już okazję zapoznać się z treścią książki, zapewnia jednak, że nie będziemy mieli do czynienia z przeróbką lub kolejną wersją „Misery”. Zdradził jedynie: „za każdym razem dostaję gęsiej skórki, kiedy pomyślę o zakończeniu” tej powieści.

Światowa premiera „Znalezione nie kradzione” zapowiedziana została na 2 czerwca 2015 roku. Na grafice załączonej do newsa możecie zobaczyć okładkę brytyjskiego wydania powieści.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy