banner ad

Maya Angelou rapuje w pośmiertnie opublikowanym nagraniu

30 grudnia 2014

maya-angelou-rapuje
Na należącym do Oprah Winfrey Network kanale Youtube opublikowano oficjalny teledysk do utworu ?Harlem Hopscotch?, w którym możemy usłyszeć, jak rapuje zmarła w maju tego roku afroamerykańska pisarka i poetka Maya Angelou.

Tuż przed śmiercią 86-letnia pisarka pracowała nad projektem, który miał łączyć jej poezję ze współczesną muzyką hip-hopową. Do recytowanych przez Angelou wierszy podkłady stworzyli dwaj producenci muzyczni, RoccStar i Shawn Rivera. Powstała płyta nosi tytuł „Caged Bird Songs” (z ang. ?Piosenki ptaka w klatce?) i nawiązuje do najsłynniejszej książki autorki, ?Wiem, dlaczego ptak w klatce śpiewa?.

Jak powiedział wnuk pisarki, Colin Johnson, muzyka była ważną częścią życia babci. „Kochała wszystko, od popu po country, i oczywiście, hip-hop. Od jej poświęcenia dla działalności społecznej i tego, jak za pośrednictwem swojej prozy opisywała zmagania i niesprawiedliwości miejskiego życia, jest bezpośrednia droga do współczesnego hip-hopu. Była bardzo podekscytowana, że jej obserwacje zostały zaprezentowane w taki sposób”.

„Harlem Hopscotch” wpisuje się w tematykę bliską twórczości Angelou, bo zachęca wszystkich, zwłaszcza młodych ludzi, aby wytrwale szli przez życie pomimo wszelkich przeszkód! Tytułowa gra w klasy jest symbolem napotykanych przez nich trudności.

Poniżej możecie zobaczyć klip i posłuchać, jak wiekowa Maya Angelou poradziła sobie w nowoczesnej estetyce:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy