W Warszawie i Krakowie na kubkach z kawą znajdziecie kody z dostępem do darmowych książek w ramach akcji Czytaj PL. W których kawiarniach szukać?

23 listopada 2021

Do końca listopada trwa akcja Czytaj PL, w ramach której można bezpłatnie przeczytać 12 książek. Chcąc jeszcze szerzej propagować czytelnictwo, organizatorzy szukają sposobów na dotarcie z literaturą do potencjalnych zainteresowanych. Kody umożliwiające dostęp do lektur znalazły się na kubkach w krakowskich i warszawskich kawiarniach.

Kubek aromatycznej kawy to dobre uzupełnienie lektury. Dlatego w ramach tegorocznej edycji akcji podjęto współpracę z kawiarniami. W wybranych miejscach w Krakowie i Warszawie osoby zamawiające kawę na wynos dostaną ją w owijkach z kodem QR dającym dostęp do 12 darmowych książek. Wystarczy zeskanować kod z owijki, by w tramwaju, na spacerze czy w drodze do pracy zanurzyć się w lekturze.

W akcji biorą udział następujące lokale z Warszawy: Klubokawiarnia Jaś & Małgosia, Kafka, Kubek w kubek Cafe, Skład Butelek, Kawiarnia Fawory, Cafe de la Poste, Cafe Moko, Ministerstwo kawy, Filtry Cafe, Na Bank Cafe, No i Co, Wrzenie Świata, DEJ, Dobra materia, Heritage, Cafe Doza, Być może, SAM, Dixa Cafe, Il Panificio Bakery & Coffee, Batida, Kawa Łyk Sztuki i Kawiarnia Nowomiejska. Natomiast w Krakowie kubki z kodem do książek dostaniemy w Karmie, Szklarni i Rannym Ptaszku.

Kody pozwalają uzyskać bezpłatny dostęp do 12 tytułów w formie e-booka lub audiobooka. Wśród tytułów znalazły się cztery reportaże: „Lajla znaczy noc” Aleksandry Lipczak, „Gorzkie pomarańcze” Dionisiosa Sturisa, „Chwilowa anomalia” Tomasza Michniewicza oraz „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” pod redakcją Beaty Szady. Miłośnicy kryminałów przeczytają „Wiosnę zaginionych” Anny Kańtoch i „Żałobnicę” Roberta Małeckiego. Literaturę fantastyczną reprezentują książki „Per aspera ad astra” Roberta J. Szmidta oraz „Nie ma tego złego” Marcina Mortki. Wielbicieli literatury pięknej z pewnością zainteresuje Kornel Filipowicz i jego „Formikarium”, a dla poszukujących historii o miłości przygotowano „Srebrną łyżeczkę” Magdaleny Witkiewicz. Rok Lema zobowiązuje również do przybliżenia jego twórczości i osoby, w czym pomogą publikacje „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” oraz biografia „Awantury na tle powszechnego ciążenia” Tomasza Lema.

Udział w tegorocznej akcji jest bardzo prosty: wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play, zeskanować kod – chociażby ze wspomnianych kubków lub na stronie akcji – i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodów można czytać lub słuchać bezpłatnie. Czasu nie zostało wiele. Akcja kończy się 30 listopada.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy