W Sopocie będzie można spróbować dań inspirowanych trylogią „Kolory zła” Małgorzaty Oliwii Sobczak

21 czerwca 2021

Jak smakują „Kolory zła”? Teraz będzie można dosłownie się o tym przekonać. Sopocka restauracja Fino Noir da w tym tygodniu swoim klientom spróbować dań inspirowanych trylogią kryminalną autorstwa Małgorzaty Oliwii Sobczak.

Szef kuchni Jacek Koprowski przygotował menu, w którym znalazły się trzy dania odpowiadające trzem książkowym tomom. „Biel” to ceviche z kałamarnicy z dodatkiem mleka kokosowego, kompresowanym arbuzem, chipsem rybnym i pudrem z buraka. Z kolei „Czerń” to gyozy z dzikiem oraz sos z czerwonym winem, puree z fioletowej marchwi i palonego bakłażana z sepią, pieczona papryka i chips nori. Natomiast pod nazwą „Czerwień” kryje się ptyś z kremem jaśminowym podany z coulis truskawkowym, sorbetem truskawkowym i truskawkami.

„Misternie, sensualnie wręcz odzwierciedlone okładki. Do tego eksplozja smaków, tekstury, barwy, a nawet nawiązania do treści książek, bo do 'czarnego’ dania serwowane jest czerwone wino o aromatach spróchniałego drewna i piwnicznej wilgoci. Serdecznie polecam wszystkim fanom trylogii i nie tylko” – komentuje dania Małgorzata Oliwia Sobczak.

„Czerwieni”, „Czerni” i „Bieli” w kulinarnym wydaniu będzie można spróbować tylko w tym tygodniu – od środy (23 czerwca) do niedzieli (27 czerwca) w Fino Noir przy ul. Bohaterów Monte Cassino 63 w Sopocie.

Do „Czerwieni” i „Czerni” w maju 2021 roku dołączyła „Biel”, czyli trzecia część serii „Kolory zła”. To mroczna opowieść o trójmiejskich klubach nocnych, tajemniczym mafijnym świecie i przeszłości powracającej ze złowrogim pomrukiem. Wszystkie trzy tomy trylogii ukazały się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

[am]
fot. mat. prasowe W.A.B.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy