banner ad

W Londynie powstanie labirynt z 250 tysięcy książek

21 lipca 2012


W ramach rozpoczynającego się dzisiaj London 2012 Festival powstaje ogromny labirynt, składający się z ponad 250 tysięcy książek.

Projekt zatytułowany „aMAZEme” zainicjowała dwójka brazylijskich artystów – Marcos Saboya i Gualter Pupo. Labirynt będzie posiadał wysokie na 2,5 metra ściany z książek i zajmie powierzchnię ponad 500 metrów kwadratowych. W budowę projektu w dużej części zostanie zaangażowana publiczność. Cała realizacja ma być filmowana przy pomocy dziesięciu kamer, a materiał filmowy trafi później do sieci.

Instalacja zainspirowana jest twórczością argentyńskiego pisarza Jorge Luisa Borgesa, którego życiową fascynacją były biblioteki oraz labirynty. Zwiedzać lub zaangażować się w budowę „aMAZEme” będzie można między 31 lipca a 26 sierpnia w londyńskim Southbank Centre. Projekt powstaje w ramach 12-tygodniowego festiwalu, który ma zaprezentować najciekawszych artystów z całego świata.

„aMAZEme” to nie pierwszy labirynt książek stworzony przez Saboyę i Pupo. Panowie już wcześniej współpracowali ze sobą, tworząc mniejszą konstrukcję z książek w centrum handlowym Leblon w Rio de Janeiro (patrz zdjęcia).

Poniżej możecie zobaczyć materiał video z realizacji instalacji w Rio de Janeiro:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy