banner ad

Varga, Żulczyk, Masłowska i Nosowska napisali scenariusze odcinków nowej krótkometrażowej serii Canal+

24 czerwca 2019


Stacja Canal+ zrealizowała nową produkcję zatytułowaną „Pisarze. Serial na krótko”. Każdy z odcinków pierwszego sezonu serialu opowiada zupełnie inną historię, podsyconą wysokiej próby humorem. Scenariusze napisali: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska i Katarzyna Nosowska. Na ekranie występują Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka.

„Pisarze. Serial na krótko” to krótkometrażowa seria składająca się z kilkuminutowych odcinków, w których Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka odgrywają postaci i sytuacje napisane specjalnie dla nich przez wybitnych pisarzy i innych artystów. Autorzy nie mieli żadnych ograniczeń w doborze tematu czy stylistyki. W związku z tym poszczególne odsłony mają miejsce w różnorodnych lokalizacjach i dotyczą zarówno zjawisk społecznych i relacji między ludźmi, jak i polityki, obyczajów czy kultury. Każda z nich sygnowany jest nazwiskiem autora.

„Dostępność mobilnej telewizji sprawia, że możemy oglądać nasze ulubione produkcje już praktycznie wszędzie. Jednak nie zawsze jest czas na pełny, blisko godzinny odcinek wybranego serialu. Z tego powodu rośnie popularność krótszych form i nasza nowa produkcja wpisuje się w ten trend. Redakcja Canal+ zawsze myśli o tym, żeby dodać do naszych treści ten dodatkowy pierwiastek, ten znaczek plusa. I właśnie dlatego przy serialu 'Pisarze. Serial na krótko’ pracuje z nami nie tylko dwójka wybitnych aktorów, ale też znakomici pisarze. Tym samym powstał wyjątkowej jakości serial krótkometrażowy, który, mam nadzieję, rozbawi naszych widzów swoim przewrotnym humorem” – mówi Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa platformy nc+.

Dwa pierwsze odcinki, które Canal+ pokazał premierowo 8 czerwca o 20:45, napisali Krzysztof Varga („Nagrobek z lastryko”, „Gulasz z turula”) i Jakub Żulczyk („Wzgórze psów”, współscenarzysta serialu „Belfer”). Z kolei dwa następne odcinki są autorstwa Doroty Masłowskiej („Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Paw królowej”) i piosenkarki Kasi Nosowskiej („A ja żem jej powiedziała…”). Reżyserem serii jest Mikołaj Lizut.

„Pomysł na 'Pisarzy. Serial na krótko’ wziął się z dość banalnego przeświadczenia, że wybitni artyści mają nam do opowiedzenia bardzo fajne rzeczy, są wzruszający, błyskotliwi i dowcipni. Niestety często media stawiają ich w niezręcznych rolach: pytają muzyków o politykę, pisarzy o modne ubrania, czy aktorów o ulubioną kuchnię. W naszym serialu poprosiliśmy jedynie wybitnych pisarzy o pisanie, zaś znakomitych aktorów o granie. Efekt jest piorunujący” – komentuje reżyser serialu, Mikołaj Lizut.

Produkcja „Pisarze. Serial na krótko” jest dostępna na antenie Canal+ (najbliższa emisja już 1 lipca, szczegółowe informacje znajdzie na stronie serialu). Widzowie mogą także obejrzeć odcinki w ramach serwisów nc+ GO i Player+.

[am]
fot. i źródło: Canal+

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film, newsy