Twoje imię może pojawić się w 6. tomie „Pieśni Lodu i Ognia” już za 20 000 dolarów

6 czerwca 2014

zostan-bohaterem-martina
George R. R. Martin oferuje swoim fanom możliwość wystąpienia na kartach 6. tomu sagi „Pieśń Lodu i Ognia”. Jedyne, co trzeba zrobić, aby dostąpić tego zaszczytu, to wpłacić 20 tysięcy dolarów na ulubione organizacje charytatywne pisarza.

W ramach kampanii zbierania funduszy na dwie organizacje działające w Nowym Meksyku autor daje okazję jednemu mężczyźnie i jednej kobiecie pojawić się w książce w dowolnej roli. Za 20 tysięcy dolarów bohater zostanie nazwany na cześć darczyńcy. Wpłacający będzie mógł także wybrać pozycję społeczną swojej postaci (panicz, chłop, rycerz, dziwka, dama, maester, septon i wiele innych). Martin zapowiada, że za taką kwotę postać darczyńcy czeka w powieści przerażająca śmierć.

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie pisarz przygotował dla wpłacających pieniądze. Za sumę 15 tysięcy dolarów darczyńca będzie mógł zjeść śniadanie z Georgem R. R. Martinem podczas konwentu w San Diego, Nowym Jorku lub Londynie. Ci zaś, którzy dysponują wolnymi środkami w wysokości jedynie 7,5 tysiąca dolarów, będą mogli otrzymać jedną z greckich czapek marynarskich, jakie pisarz uwielbia nosić. Oczywiście będzie to wysłużona czapka, której Martin już nie używa. Za dużo mniejsze kwoty można zdobyć książki i mapy z autografami, a także pisemne podziękowania od pisarza.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rezerwat dla dzikich wilków oraz organizację specjalizującą się w dostarczaniu żywności placówkom charytatywnym (m.in. schroniskom dla bezdomnych, ośrodkom dla niepełnosprawnych umysłowo itp.).

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy