banner ad

Tak wygląda obecnie Thomas Pynchon?

29 sierpnia 2013

Pynchon kiedyś i dziś
Graficy współpracujący z serwisem internetowym Vulture.com spróbowali zobrazować, jak może wyglądać obecnie bodaj najpilniej skrywający się przed światem pisarz. Przeprowadzona na podstawie zdjęcia z 1953 roku symulacja komputerowa pozwoliła stworzyć portret 76-letniego Thomasa Pynchona, który możecie zobaczyć powyżej.

W ostatnich miesiącach zainteresowanie mediów autorem „Tęczy grawitacji” wyraźnie się nasiliło, a to za sprawą zapowiadanej na 17 września światowej premiery nowej powieści pt. „Bleeding Edge” (w Polsce ukaże się w nieustalonym jeszcze terminie nakładem wydawnictwa Albatros) oraz kręconej przez Thomasa Andersona adaptacji „Wady ukrytej” z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Zaczęto więc na nowo zastanawiać się, jak wygląda obecnie pisarz, który od czterdziestu lat konsekwentnie odmawia kontaktów z dziennikarzami i kojarzony jest powszechnie jedynie z paru zdjęć zrobionych w latach wczesnej młodości.

Kilka zdawkowych informacji o wyglądzie pisarza udostępnił światu Salman Rushdie, który miał przyjemność zjeść z Pynchonem kolację. W swej autobiografii „Joseph Anton” napisał: „Potem zjawił się Pynchon, wyglądając tak, jak powinien wyglądać Thomas Pynchon. Był wysoki, ubrany w czerwonobiałą flanelową koszulę i dżinsy, z siwymi włosami w stylu Einsteina i zębami Królika Bugsa.”

Czy symulacja wykonana przez Vulture odpowiada opisowi Rushdiego? Oceńcie sami.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy