Slayer wydaje komiks inspirowany swoimi teledyskami

19 lipca 2016

slayer-wydaje-komiks-1
Slayer wchodzi na rynek komiksowy! Legendarni thrashmetalowcy oraz wytwórnia Nuclear Blast podjęli współpracę z wydawnictwem Dark Horse Comics, w ramach której do sprzedaży trafi komiks inspirowany teledyskami grupy.

Autorami trzyczęściowej miniserii są scenarzysta Jon Schnepp i rysownik Guiu Vilanova. Fabuła oparta zostanie na dwóch teledyskach promujących ostatni krążek grupy – „Repentless” i „You Against You”. Oba przedstawiają krwawą historię o zemście wyreżyserowaną przez BJ McDonnella. „Myślę o piosenkach, które tworzę, jak o opowieściach. A jeśli nawet nie, to na pewno są wizualne. BJ-owi udało się powiązać je wszystkie razem tak, że nabrało to sensu” – opisał proces powstawania teledysków gitarzysta i tekściarz grupy Slayer, Kerry King, w rozmowie z magazynem „Rolling Stone”.

Jon Schnepp planuje rozszerzyć historię przedstawioną w teledyskach i zapowiada, że otrzymamy „surowy, brutalny i bardzo realistyczny” komiks. „To podróż, jak w filmach grozy drogi, która ciągnie się przez wiele stanów. Nie ma w niej nic mistycznego ani nadprzyrodzonego. To prawdziwie ludzka opowieść o terrorze, w stylu 'brat występuje przeciw bratu’, ludziach karmiących się nienawiścią, głupocie i horrorze człowieczeństwa”. Schnepp zdradza, że od zawsze słucha muzyki metalowej, dlatego możliwość wzięcia udziału w tym projekcie jest dla niego spełnieniem marzeń.

Członkowie Slayera nie będą brali aktywnego udziału w pracach nad komiksem. Rola Kerry’ego Kinga sprowadziła się jedynie do zaakceptowania konceptu całego projektu i kilku sugestii odnośnie projektu graficznego okładki. „Wyznaję filozofię, że tak długo, jak ludzie chcą cokolwiek robić dla Slayera, okładkę czy video, należy pozwolić im się z tego utrzymywać. Tak zaczęliśmy współpracę z Larrym Carrollem [autorem okładek płyt – przyp.red.] przy 'Reign in Blood’, 'South of Heaven’ i 'Seasons in the Abyss’. Daliśmy mu tytuły piosenek, teksty, tylko takie rzeczy, które miały go zainspirować” – wyjaśnia Kerry King. Jak przyznaje gitarzysta Slayera, sam nigdy nie był wielkim fanem komiksów. Uwielbia za to filmy kręcone na ich podstawie, żeby wymienić choćby „X-Men”, „The Avengers”, „Iron Mana” i „Thora”.

Pierwsza część komiksu „Slayer: Repentless” ukaże się już w tym roku. Okładkę zaprojektował Glenn Fabry („Kaznodzieja”, „Hellblazer”) i widnieje na niej mężczyzna z opaską na oku, którego losy mogliśmy śledzić w teledyskach „Repentless” i „You Against You?.

slayer-wydaje-komiks-2

Poniżej możecie zobaczyć wariant alternatywny okładki autorstwa Erica Powella („Zbir”):

slayer-wydaje-komiks-3

Teledysk zespołu Slayer do utworu „Repentless”:

Teledysk zespołu Slayer do utworu „You Against You?:

[aw,am]
źródło: Rolling Stone

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy