banner ad

Ruszył nabór do nagrody dla najlepszego polskiego kryminału retro 2020 roku

3 lutego 2021

Organizatorzy festiwalu Kryminalny Magiel ogłosili nabór książek w konkursie dla najlepszego polskiego kryminału retro, który ukazał się w 2020 roku. Laureat wybrany przez grono jurorów otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy złotych.

Nagroda, która – tak jak festiwal – nosi nazwę „Kryminalny Magiel”, ma honorować autorów najlepszych kryminałów historycznych. W ubiegłym roku otrzymał ją Tomasz Duszyński za powieść „Glatz”, która w opinii jurorów świetnie oddaje „dekadencką, mroczną, zmrożoną naraz i wilgotną atmosferę Kłodzka” z czasów międzywojennych.

Do drugiej edycji konkursu można zgłaszać książki napisane w języku polskim i wydane po raz pierwszy w roku 2020 przez wydawcę mającego siedzibę na terenie naszego kraju. Termin naboru mija 5 marca. Jurorzy na ocenę książek będą mieli trzy miesiące. Laureata poznamy 12 czerwca podczas Festiwalu Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”, który odbędzie się w Gostyniu.

Autor najlepszej książki otrzyma 5 tysięcy złotych oraz statuetkę. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca przewidziano dyplomy i statuetki. Dodatkowo zostanie przyznane wyróżnienie Komendanta Szkoły Policji w Pile w postaci okolicznościowego dyplomu i statuetki za utwór o wyjątkowych walorach promujących służbę policyjną – jej historię, zasady i wartości.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Regulamin konkursowy dostępny jest na stronie festiwalu.

[am]
fot. Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”

Tematy: , ,

Kategoria: newsy