Rusza nowy plebiscyt – Sportowa Książka Roku

2 września 2013

Sportowa Książka Roku
Wrzesień przyniósł nam narodziny nowego plebiscytu, jakiego w Polsce dotąd nie było. W 2013 roku po raz pierwszy będziemy oceniać sportowe książki, wydawane na polskim rynku w okresie ostatnich dwunastu miesięcy.

Literatura sportowa staje się w Polsce coraz popularniejsza. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników i wydawnictw, rusza plebiscyt „Sportowa Książka Roku”. To nowatorski pomysł na rynku polskiej literatury, bowiem do tej pory, książki sportowe musiały rywalizować w konkursach, które nie były do nich przystosowane. „Sportowa Książka Roku” to pomysł stworzony specjalnie dla tego typu publikacji.

W pierwszej edycji plebiscytu będziemy mieć możliwość oceniać tytuły, jakie ukazały się w Polsce w okresie od października 2012 do września 2013. Książki nominowane będą na początek w czterech kategoriach – biografie/autobiografie, piłka nożna, „na kołach” i pozostałe. Codziennie, przez cały wrzesień, na stronie plebiscytu publikowane będą informacje o kolejnych publikacjach, które wezmą udział w konkursie. Głosowanie wystartuje zaś 1 października br.

Co ciekawe, plebiscyt „Sportowa Książka Roku” będzie pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Podobne wydarzenia odbywają się na terenie Europy w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a na świecie – m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Wszelkie informacje na temat pierwszej edycji konkursu znajdziecie na stronie: www.SportowaKsiazkaRoku.pl

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy