Polscy czytelnicy wyślą pocztówki do Harper Lee

21 października 2015

wyslij-kartke-dla-harper-lee-1
Na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie zorganizowana zostanie akcja „Wyślij pocztówkę do Harper Lee”. Każdy, kto zechce przekazać osobistą wiadomość autorce „Zabić drozda”, będzie mógł to uczynić na stoisku wydawnictwa Filia. Przedpremierowo na targach zagości również najnowsza książka pisarki, „Idź, postaw wartownika”.

Międzynarodowe Targi Książki to jedyna i niepowtarzalna szansa, żeby napisać kartkę do autorki „Zabić drozda”. Pomysł akcji wysyłania pocztówek powstał, gdy okazało się, że pisarka nie będzie mogła uczestniczyć w promocji książki. Wtedy jej fani i wydawnictwo Filia zdecydowali się zorganizować akcję „Wyślij pocztówkę do Harper Lee”.

„Wpadliśmy na ten pomysł, ponieważ otrzymaliśmy sporo maili z wyrazami sympatii dla Harper Lee. Jej obie powieści wzbudzają tak żywe uczucia, że natychmiast chce się zadzwonić do pisarki i podziękować jej za wzruszenia, których nam dostarcza” – mówi Mateusz Bandurski z wydawnictwa Filia.

Przez cztery dni trwania Targów Książki na stanowisku wydawnictwa Filia (A18) na wszystkich chętnych będą czekać pocztówki, które zaraz po targach, za pośrednictwem agenta pisarki, zostaną przekazane Harper Lee.

Krakowskie targi to również jedyna okazja, żeby przedpremierowo nabyć „Idź, postaw wartownika” na dwa tygodnie przed oficjalną polską premierą książki, która zaplanowana została na 4 listopada. Powieść ukaże się w dwóch wariantach okładkowych w tłumaczeniu Macieja Szymańskiego.

wyslij-kartke-dla-harper-lee-2

[am]
fot. Wydawnictwo Filia

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy