Polaroidowe zdjęcia Capote?a, Mailera i innych sław sprzedane za ponad 46 tysięcy dolarów

28 listopada 2013

polaroidowi pisarze
Pomiędzy 1976 a 1981 rokiem (i krótko na przełomie 1999 i 2000) pracujący dla „New York Posta” fotograf Tim Boxer pojawiał się na premierach filmowych, bankietach, w klubach nocnych i restauracjach z dwoma aparatami. Profesjonalnym Nikonem robił zdjęcia, które publikowano w gazetach i czasopismach, osobistym Polaroidem zaś próbował uchwycić sławy, w tym wielu pisarzy, w bardziej prywatnych momentach, a następnie prosił fotografowanych o podpisanie odbitki od razu po wyschnięciu. Teraz cała kolekcja 212 zdjęć została sprzedana za kwotę 46 875 dolarów.

Na polaroidowych fotografiach Tima Boxera, obok takich legend, jak Andy Warchol, Bill Murray, Robert Duvall, John Voight, Hugh Hefner, Robert De Niro, Jack Lemmon, Jerry Lewis czy Shirley MacLaine, znajdziemy również literatów. Przed Polaroidem Boxera stanęli m.in. Truman Capote, Norman Mailer, Arthur Miller, Herman Wouk i Elie Wiesel.

Licytacja, która odbyła się w nowojorskim domu aukcyjnym Doyle, jest bodaj pierwszą okazją, aby obejrzeć te zdjęcia w sieci. W związku z tym zebraliśmy dla was poniżej te ujawnione zdjęcia, na których możecie zobaczyć pisarzy:

polaroidowy-capote

polaroidowy-mailer polaroidowy-miller

polaroidowy-wiesel polaroidowy-wouk

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy