Okładki książek wyhaftowane na tylnych kieszeniach jeansów zachęcają do kupna kieszonkowych wydań

4 czerwca 2015

okladki-na-jeansach-1
Największa brazylijska sieć księgarń Saraiva znalazła ciekawy sposób na rozreklamowanie swojej nowej kolekcji kieszonkowych wydań klasycznych dzieł literatury ? okładki książek wyhaftowano na kieszeniach, jakie posiadają zwykle z tyłu jeansowe spodnie.

Na kieszenie trafiło pięć słynnych książek: „Wojna i pokój” Tołstoja, „Mały Książę” de Saint-Exupéry’ego, „20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” Verne’a, „Przemiana” Kafki i „Wyspa skarbów” Stevensona. Każdą z okładek wyhaftowano maszynowo na kawałku jeansu, następnie materiał przycięto do rozmiarów kieszeni i naszyto na drugim, większym kawałku tkaniny.

okladki-na-jeansach-2

Stworzone w ten sposób imitacje spodni trafiły później do salonów księgarń. Pomysłowa kampania reklamowa miała zwrócić uwagę na samą kolekcję książek, ale też przypomnieć czytelnikom o podstawowej zalecie wydań kieszonkowych, mianowicie, że można je nosić w kieszeni.

okladki-na-jeansach-3

W ostatnich latach w Brazylii wydania kieszonkowe książek cieszą się dużą popularnością. Serie tanich dzieł w niedużym formacie, które z łatwością można schować w kieszeni, regularnie publikują nie tylko wydawnictwa, ale też sieć księgarń Saraiva, do której należy ponad sto salonów w całym kraju. Już w 2011 roku sieć wypuściła kolekcję stu dzieł literackich w kieszonkowym wydaniu. Okładki książek zdobiły wówczas karykatury autorów.

okladki-na-jeansach-4

okladki-na-jeansach-5

okladki-na-jeansach-6

Poniżej możecie zobaczyć, jak przebiegał proces tworzenia kampanii reklamowej: od haftowania do wystawienia jeansów w księgarniach i emisji reklam w gazetach.

okladki-na-jeansach-7

okladki-na-jeansach-8

okladki-na-jeansach-9

okladki-na-jeansach-10

okladki-na-jeansach-11

okladki-na-jeansach-12

okladki-na-jeansach-13

[am]

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy