banner ad

Nowa książkowa rzeźba tajemniczej edynburskiej artystki

19 czerwca 2013

nowa książkowa rzeźba (Edynburg) - 1
Skrywająca swoją tożsamość edynburska artystka, która zasłynęła przed dwoma laty, rozsyłając do miejscowych bibliotek oraz innych instytucji kulturalnych papierowe rzeźby wykonane z książek, znowu dała o sobie znać. Tym razem paczka przyszła na adres biblioteki w edynburskiej dzielnicy Leith.

W pudle znajdowała się rzeźba przedstawiająca pisklaki wystawiające dzióbki z gniazda uwitego na starej książce. Na załączonym kartoniku wypisany był cytat z ?Małego Poradnika Kubusia Puchatka?: „Więcej radości daje rozmawianie z kimś, kto nie używa długich, trudnych słów, a raczej krótkich, prostych zwrotów, jak: Co na obiad?”. Na opakowaniu zaś dołączono adnotację: „Biblioteki to wyjątkowe miejsca”.

Przesyłka dotarła do biblioteki poprzez jednego z pracowników urzędu mieszkaniowego. Wcześniej zjawił się u niego mężczyzna po siedemdziesiątce z instrukcją, komu chciałby przekazać paczkę. Jak powiedział przedstawiciel rady miejskiej, która sprawuje pieczę nad biblioteką, pracownicy placówki nie posiadali się ze szczęścia, gdy dowiedzieli się, że artystka postanowiła w ten oryginalny sposób docenić ich wysiłki na rzecz szerzenia czytelnictwa wśród lokalnej społeczności.

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć najnowszą rzeźbę artystki. Jeśli natomiast chcielibyście zapoznać się również z jej wcześniejszymi pracami, polecamy kliknąć tutaj.

nowa książkowa rzeźba (Edynburg) - 2

nowa książkowa rzeźba (Edynburg) - 3

fot. Leith Library

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy