Nancy Huston zdobywczynią Bad Sex Award za najgorzej opisany seks w książce

5 grudnia 2012


Nancy Huston, kanadyjska pisarka mieszkająca w Paryżu, ogłoszona została zdobywczynią tegorocznej nagrody Bad Sex Award, przyznawanej za najgorzej opisaną scenę seksu w książce.

Niechlubne wyróżnienie przypadło autorce za jej najnowszą, czternastą powieść pt. „Infrared” („Podczerwień”), która opowiada o pani fotograf robiącej zdjęcia swoim kochankom podczas seksu. Jury szczególnie podpadł opis „ciała, tego archaicznego królestwa, które sprowadza łzy i przerażenie, nocne koszmary, dzieci i olśnienie”.

Decyzja ogłoszona została na oczach 400 gości podczas ceremonii zorganizowanej w Naval & Military Club w Londynie. 59-letnia pisarka nie pojawiła się, aby odebrać nagrodę. Wystosowała jednak oświadczenie, w którym wyraziła nadzieję, że jej zwycięstwo zachęci tysiące brytyjskich kobiet do robienia z bliska zdjęć ciał swoich kochanków we wszelkich możliwych sytuacjach.

Huston jest dopiero trzecią kobietą w 20-letniej historii wręczania Bad Sex Award, której udało się zdobyć nagrodę. W poprzednich latach wyróżnienie powędrowało m.in. do Normana Mailera, Philipa Kerra, Melvyn Bragg i Toma Wolfe?a.

fot. Frantogian/Wikipedia

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy