2. edycja Salonu Ciekawej Książki w Łodzi

5 grudnia 2012


W dniach 7 ? 9 grudnia 2012 roku w Łodzi odbędzie się 2. edycja Salonu Ciekawej Książki. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to zupełnie nowa odsłona targów książki, odpowiadająca współczesnym zmianom zachodzącym na rynku książki.

Podtytuł imprezy – Targi Nowej Książki – ma zwrócić uwagę na nowe zjawiska dotyczące książek pojawiające się na rynku w ostatnich latach. Podczas targów zaprezentowane zostaną m.in. nowinki technologiczne i dystrybucyjne związane z rynkiem wydawniczym (audiobooki, e-booki, tablety, czytniki, programy dla czytelników, nowe modele wydawnicze itp.) oraz kompletna oferta książek o sztuce wsparta nowymi formami ekspozycji i interaktywnym uczestnictwem odbiorcy poprzez instalacje, warsztaty, czy gry interaktywne. Nie zabraknie również nowych pomysłów wydawniczych: książek niskonakładowych, self-publishingu, książek interaktywnych, książek obiektowych i książek w przestrzeni multimedialnej.

Ważnym punktem programu będą spotkania autorskie z czytelnikami. W tym roku Łódź odwiedzi laureat tegorocznej Nagrody Literackiej Nike, czyli Marek Bieńczyk. Zobaczymy i posłuchamy również Sławomira Shutego, Dominikę Dymińską, Dariusza Brzóskę Brzóskiewicza, Tomasza Grzywaczewskiego, Kaję Malanowską i innych.

W gronie wystawców prezentujących swoje nowości pojawią się m.in. wydawnictwa: Rebis, Czarna Owca, Znak, Zysk i S-ka, W.A.B., Czytelnik, ha!art oraz wydawcy komiksowi. Dopełnieniem prezentacji wydawnictw będzie bogaty program imprez towarzyszących: odczyty, prezentacje i warsztaty.

Wstęp na targi jest odpłatny. Bilet całodniowy kosztuje 2 zł i będzie można go nabyć przy bramce wejściowej do hali. Szczegółowy program imprezy znaleźć można na stronie: http://www.salonciekawejksiazki.pl/.

Salon Ciekawej Książki jest jednym z elementów kampanii społecznej „Łódzkie Czyta”, której celem jest promocja czytania jako rodzaju atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz cennego, niezastąpionego źródła pozyskiwania wiedzy i informacji. Głównym organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia