Najstarszy syn Lucindy Riley dokończy ósmy tom sagi „Siedem sióstr”

8 lipca 2021

Czytelnicy przeczytają kontynuację serii „Siedem sióstr” autorstwa zmarłej w czerwcu Lucindy Riley. Rodzina pisarki poinformowała, że przed śmiercią autorka zdążyła stworzyć szczegółową koncepcję ostatniej, ósmej części cyklu, a także napisać kilka kluczowych rozdziałów. Zgodnie z życzeniem Lucindy książkę dokończy za nią najstarszy syn, Harry.

„Krótko przed publikacją 'Zaginionej siostry’ Lucinda zapowiedziała ósmą i ostatnią powieść z cyklu 'Siedem sióstr’, obiecując czytelnikom, że wreszcie wyjaśni się, kim jest Pa Salt” – napisała w oświadczeniu rodzina Lucindy Riley. „Dziś możemy oficjalnie potwierdzić, że powieść 'Atlas. Historia Pa Salta’, której współautorem będzie Harry Whittaker, będzie miała światową premierę wiosną 2023 roku” – dodano.

Lucinda współpracowała już ze swoim najstarszym synem przy serii książek dla najmłodszych czytelników zatytułowanej „The Guardian Angels”. Teraz dowiadujemy się, że zajmie się on dokończeniem również jej najważniejszego dzieła.

„Mama powierzyła mi serię 'Siedem sióstr’ i wszystkie związane z nią sekrety, a ja zamierzam dotrzymać danej jej obietnicy i podzielić się nimi z jej wiernymi czytelnikami. Bądźcie spokojni, wiosną 2023 roku cały świat dowie się, kim był Pa Salt i dlaczego adoptował siostry” – napisał Harry Whittaker.

„Siedem sióstr” to bestsellerowa saga, która sprzedała się na całym świecie w wielomilionowym nakładzie. Lucinda Riley, chorująca w ostatnich czterech latach na raka, robiła wszystko, by ukończyć cykl osobiście. Udało jej się opisać losy każdej z siedmiu adoptowanych sióstr, przemierzających świat w poszukiwaniu swoich korzeni. W międzyczasie pojawił się jednak pomysł na dodatkowy, ósmy tom.

„Zaczęłam pisać siódmą książkę z zamiarem opowiedzenia zarówno historii Merope, jak i Pa Salta. A potem, w połowie pracy, zdałem sobie sprawę, że nie było sposobu, abym zmieściła i oddała sprawiedliwość tym dwóm opowieściom w jednej książce” – tłumaczyła Lucinda Riley. Niestety pisarka zmarła przed ukończeniem finału serii, dlatego pracę ukończy za nią syn.

W Polsce „Atlas. Historia Pa Salta” ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy