Nadciąga Biały Orzeł – pierwszy polski superbohater

17 listopada 2011


Polski rynek komiksowy doczekał się swojego pierwszego superbohatera. W grudniu na rynku pojawi się pierwszy zeszyt Białego Orła zatytułowany „Pierwszy Lot część 1”.

Ameryka ma Supermana, Batmana, SpiderMana oraz wielu innych odzianych w trykoty mocarzy, broniących honoru i sprawiedliwości. Dlaczego więc Polska miałaby być gorsza? Do takiego wniosku doszli dwaj bracia, Maciej i Adam Kmiołek, powołując do życia projekt o nazwie Biały Orzeł. „Czytając amerykańskie komiksy od zawsze marzyliśmy o tym by mieć własne uniwersum, tworzyć w nim superbohaterów, ich wrogów i niezwykłe historie” – piszą na swojej stronie.

Biały Orzeł naprawdę nazywa się Aleks Poniatowski. Przystojny, młody, inteligentny i bogaty. W wieku 31 lat zdobył wszystko. Był prezesem największej w Polsce korporacji TechCorp, miał piękną i kochającą go żonę. Jednak los miał wobec niego inne plany. Z feralnego dnia Aleks nie pamięta nic. W tajemniczych okolicznościach wypadł z biurowca i choć cudem przeżył upadek, to zapadł w stan śpiączki na trzy lata. Kiedy wszyscy spisali go już na straty, niespodziewanie powrócił do świata żywych. Niestety, obrażenia których doznał były na tyle poważne, iż Aleks obudził się sparaliżowany. Dramatycznej próby przywrócenia mu sprawności podjął się ojciec Aleksa, Karol – naukowiec i jedyna osoba, która nigdy w niego nie zwątpiła. Jednak podczas zabiegu z eksperymentalną surowicą, w ciele Aleksa zaszły nieprzewidziane zmiany…

Aleks otrzymał supermoce, dzięki którym zwiększyła się jego siła fizyczna oraz zyskał nieprawdopobną odporność. Dodatkowo, dzięki najnowszym technologiom i specjalnym gadżetom jest w stanie latać i poruszać się z dużą prędkością.

W jaki sposób Aleks stał się Białym Orłem, superbohaterem i obrońcą Warszawy? Odpowiedzi na to pytanie udzieli pierwszy z serii trzech zeszytów Białego Orła zatytułowany „Pierwszy lot część 1”. Poznamy w nim bohaterów oraz dowiemy się o pierwszej misji, która niespodziewanie zaprowadzi ich na trop afery mogącej przynieść śmiertelne zagrożenie nie tylko im, ale i całej Polsce. 32-stronicowy komiks ukaże się na rynku w grudniu 2011. Więcej na temat komiksu oraz występujących w nim bohaterów dowiecie się na stronie wydawnictwa Wizuale.

Poniżej możecie obejrzeć trzy przykładowe plansze z komiksu:

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy