Na Manhattanie powstaje tematyczny bar „Oscar Wilde”. Zobacz wiktoriański przepych za 4 miliony dolarów

5 czerwca 2017


Oscar Wilde, irlandzki pisarz i słynny bywalec salonów, doczeka się lokalu godnego jego nieposkromionej ekstrawagancji. Pod koniec czerwca na Mahnattanie otwarty zostanie tematyczny bar poświęcony autorowi „Portretu Doriana Graya”.

Przybytek, który zamierza otworzyć duet właścicieli, Tommy Burke i Frank McCole, oszałamia imponującym wnętrzem. Po wejściu do „Oscara Wilde’a” będzie można poczuć się jak w najbardziej ekskluzywnym wiktoriańskim salonie. Ręcznie rzeźbione marmury, malowane szkło z XVIII wieku, zabytkowe kominki i zegary czy długi na ponad 36 metrów bar – to tylko niektóre elementy wystroju lokalu, którego wykończenie kosztowało 4 miliony dolarów.

Warto podkreślić, że słynny irlandzki pisarz nie jest tu tylko mało znaczącym dodatkiem do snobistycznie urządzonego wnętrza. „Dorastaliśmy, czytając Oscara Wilde’a i analizując jego literaturę. Chcemy, aby bar opiewał jego spuściznę i stał się miejscem dla wszystkich” – mówią Burke i McCole.

Wielbiciele literatury powinni wiedzieć, że wszystkie zegary w lokalu ustawione są na 13:50, czyli oficjalną godzinę śmierci Wilde’a. Na ścianach, obok obrazów z epoki, wiszą również zdjęcia pisarza oraz jego kolegów po piórze. Na marmurach nie brak także słynnych bon motów Irlandczyka, zaś w karcie znajdziemy jego ulubione drinki. Alkohol można zresztą spożywać w obecności Wilde’a. Jego posąg naturalnej wielkości z kuflem w ręce stoi oparty o bar. Drugi usadowiony jest na ławeczce przed wejściem.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, jak wygląda nowojorski „Oscar Wilde” przed oficjalnym otwarciem, które zaplanowano na koniec czerwca.

[am]
źródło: Gothamist, Time Out

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy