Michał Witkowski zapowiada nową powieść

10 lipca 2012


Michał „Michaśka” Witkowski zdradził na swoim profilu na Facebooku, że jest w trakcie intensywnych prac nad nową powieścią.

„Mamy do czynienia z seryjnym mordercą” ? opowiada autor. „Akcja we Wrocławiu, wszystko tak, jak jest naprawdę, czyli jak najbliższa koszula ciału, prowadzę dochodzenie z moją siorą i Paulą, a także żyję z policjantem. Będzie bardzo śmieszne. Wiem, bo już jest.”

Chociaż – jak sam Witkowski przyznaje – prace idą pełną parą, powieść, która na razie jeszcze nie posiada tytułu, ukaże się prawdopodobnie dopiero w listopadzie 2013 roku.

„Żeby wyszło jako prezent na najbliższą gwiazdkę, już musiałoby być po redakcji i korekcie i iść do druku, okładka musiałaby by już klepnięta itd.” ? tłumaczy. „Wiem, że to chore, ale od pójścia do druku oni potrzebują niemal pół roku na wprowadzenie książki, nawet najbardziej pastewnej, na rynek.”

Ku uciesze fanów „Michaśka” zadeklarował, że tym razem ? w odróżnieniu od „Lubiewa bez cenzury” ? audiobooka popełni własnoręcznie. „Choćby do mnie dzwoniła Krystyna Janda trzy razy dziennie, sam nagram.”

Oczekiwanie na nową powieść może umilić zapowiadany na drugą połowę lipca „Wielki Atlas Ciot Polskich”, czyli wydana nakładem Korporacji Ha!Art komiksowa adaptacja „Lubiewa”.

Fot. Witkowskiego: Youtube.com

Tematy: , ,

Kategoria: newsy