Michał Witkowski usunął prywatne konto z Facebooka. Nowa powieść powinna ukazać się jesienią

6 maja 2015

michal-witkowski-znika-z-fb
Po ostatnim skandalu modowym Michał „Michaśka” Witkowski najwyraźniej postanowił usunąć się nieco w cień. Pisarz zlikwidował swój prywatny profil na Facebooku. Przy okazji wyjawił, że premiera tymczasowo wstrzymanej przez Znak powieści „Fynf und cfancyś” została przełożona prawdopodobnie na jesień.

„Uprzejmie informuję, że aktualnie nie posiadam żadnego prywatnego konta na FB. Jedynym kontem, za którego treści odpowiadam, jest oficjalny literacki Fanpage pod adresem www.facebook.com/witkowski.michal. Zarządza nim mój agent, p. Mateusz Kaczorowski” ? napisał Witkowski na swoim blogu. „Również w najbliższej przyszłości nie przewiduję posiadania konta na FB ani na żadnym innym serwisie społecznościowym. Fanpage służyć będzie tylko do publikowania oficjalnych informacji nt. pisarza Michała Witkowskiego, spotkań autorskich, recenzji i wszystkiego, co związane z recepcją moich książek”.

fynf-und-cfancysJednocześnie autor zdementował informację, jakoby wydawnictwo Znak wycofało się ze współpracy z nim. „Wieloletni kontrakt z wydawnictwem SIW Znak, podpisany na kilka książek, pozostaje aktualny” ? oświadczył. „Publikacja mojej najnowszej powieści pt. ?Fynf und cfancyś? została przełożona na inny termin, najprawdopodobniej jesienny. Ponieważ nakład został już wydrukowany, i nosi datę 2015, książka prawdopodobnie wyjdzie więc w listopadzie”.

Witkowski zniknął z sieci po skandalu, jaki wywołał, pojawiając się na łódzkiej imprezie Fashion Week w czapce i wisiorku z symbolami Waffen SS. Swoje oburzenie zachowaniem autora „Lubiewa” wyraziło wielu dziennikarzy, pisarzy, a także zwykłych użytkowników Facebooka, zasypując profil Witkowskiego licznymi, czasem wręcz niecenzuralnymi komentarzami pod jego adresem. W reakcji na incydent rozpoczynające w tym roku współpracę z pisarzem wydawnictwo Znak wstrzymało premierę zapowiadanej na maj powieści „Fynf und cfancyś”. Sam zainteresowany, po zamieszczeniu w sieci przeprosin, zamilkł na dwa tygodnie.

[am]
fot. Youtube.com/Stan Krytyczny

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy