Interaktywna książka, która dostosowuje tekst do lokalizacji

6 maja 2015

zmieniajaca-sie-ksiazka-1
Brazylijska agencja reklamowa stworzyła interaktywną książkę, która namierza naszą aktualną lokalizację i dostosowuje do niej treść publikacji.

Książka to w zasadzie czytnik stylizowany na tradycyjny wolumin, który wyposażony został w GPS, dzięki czemu publikacja może wyśledzić, gdzie w danym momencie się znajdujemy, i automatycznie zmienić pojawiające się w tekście nazwy miast i lokacji oraz towarzyszące im zdjęcia. Autorem opowieści jest brazylijski pisarz Marcelo Rubens Paiva. Musiał on na tyle zmyślnie skonstruować treść, aby kluczowe lokalizacje można było bez trudu wymienić.

„To coś zupełnie nowego, czego jeszcze dotąd nie było. Jeśli dana osoba jest w Paryżu, zaczyna czytać historię i ona będzie mieć miejsce w Paryżu. Jeśli poleci do Nowego Jorku, ta sama opowieść będzie zawierać odwołania do miejsc w Nowym Jorku” ? wyjaśnia Marcelo Rubens Paiva.

zmieniajaca-sie-ksiazka-2

Książkę opublikowano w ramach kampanii „365 powodów do uśmiechu”, którą prowadzi w tym roku z okazji 20 rocznicy istnienia program lojalnościowy Smiles przeznaczony dla podróżujących samolotami.

Osoby spoza Brazylii, które chciałyby wypróbować działanie książki, mogą ściągnąć interaktywnego ebooka za darmo na swój tablet lub smartfona ze Sklepu Google Play lub iTunes.

Poniżej przedstawiamy krótki materiał filmowy promujący książkę”

[am]
źródło: Gizmodo

Tematy: , ,

Kategoria: newsy