Ludacris, Migos i inni rapują książkę dla dzieci „Mała lama już śpi sama”

24 kwietnia 2017


J Cruz i ekipa programu „The Cruz Show” zaprasza znanych artystów hip-hopowych, aby podczas wywiadów na antenie rapowali treść popularnej książeczki dla dzieci „Mała lama już śpi sama”. Efekt może wywołać szeroki uśmiech na twarzach wszystkich rodziców, którzy czytają książki swoim pociechom na dobranoc.

Czytanie dzieciom przed snem wymaga sporej kreatywności. Niektórzy rodzice wcielają się w bohaterów i modulują odpowiednio głos, aby ich maluchy czuły się, jak podczas tworzenia prawdziwego słuchowiska. Czasem jednak ciężko jest zachować entuzjazm, zwłaszcza że dzieci dopraszają się wciąż o te same ulubione lektury. Zdarza się więc, że rodzice mają już dość pewnych książek. Jedną z takich pozycji w Stanach Zjednoczonych jest „Mała lama już śpi sama”.

Książka autorstwa Anny Dewdney to wierszowana bajeczka dla najmłodszych. Bohaterką opowiastki jest mała lama, która nie chce się pogodzić z tym, że musi sama spać, toteż prosi, wręcz błaga, by nie zostawiać jej samej, potem złości się, ale w końcu pojmuje, że tak naprawdę ukochana mama nigdy jej nie opuszcza, nawet jeśli jest w drugim pokoju lub gdzieś dalej.

Wydana w 2005 roku książeczka obrazkowa (w Polsce opublikowana cztery lata później przez Świat Książki) jest jedną z ulubionych lektur na dobranoc amerykańskich dzieci. Wspięła się na szczyty list bestsellerów i doczekała się aż dziewięciu kolejnych części. Łącznie tytuły wchodzące w skład serii znalazły ponad 10 milionów nabywców. W 2017 roku Netflix planuje nawet wyprodukować na podstawie książek serial animowany. Ta popularność przekłada się czasem na niechęć rodziców wobec małej lamy. Ileż bowiem można czytać dzieciom w kółko te same rymowanki?

Pomysł ekipy programu „The Cruz Show” nadawanego w rozgłośni Power 106 jest w tym wypadku jak powiew świeżego powietrza. Znani raperzy odwiedzający studio radiowe otrzymują od prowadzącego książkę i proszeni są o zaimprowizowanie piosenki opartej na bajce Anny Dewdney do hip-hopowego podkładu muzycznego. Zadania podjęli się już m.in. Ludacris, Desiigner i Migos. W niektórych przypadkach efekt jest tak dobry, że część internautów deklaruje, iż chciałaby posłuchać tych wykonań na płycie.

Ciekawe, jak polscy artyści hip-hopowi sprawdziliby się, rapując popularne wiersze dla dzieci, jak „Lokomotywa” czy „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima albo „Kaczka dziwaczka” Jana Brzechwy?

Poniżej możecie posłuchać wykonań gości programu „The Cruz Show”.

Ludacris:

Desiigner:

GoldLink:

Migos:

D.R.A.M.:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy