80-letnia pisarka Joan Didion nową twarzą domu mody Céline

8 stycznia 2015

celine-joan-didion-wiosna-2015
80-letnia powieściopisarka Joan Didion została nową twarzą francuskiego domu mody Céline. Wizerunek autorki znalazł się na plakatach promujących kolekcję Wiosna 2015.

Oprócz Didion w kampanii wzięła również udział francuska tancerka Marie-Agnes Gillot oraz modelka Freya Lawrence. Ale to właśnie autorka „Roku magicznego myślenia” wzbudziła największe zainteresowanie prasy. Nieczęsto zdarza się bowiem, żeby modę promowały osoby w jej wieku.

Wybór Didion wydaje się jednak strzałem w dziesiątkę, ponieważ pisarka od lat uważana jest za ikonę stylu wśród literatów. Do legendy przeszła jej lista rzeczy, którą przykleiła taśmą wewnątrz szafy, aby w razie pilnego zlecenia dziennikarskiego móc szybko i bez zastanowienia spakować się i wyjechać z miasta. Znajdowały się na niej: dwie spódnice, dwie koszulki lub trykoty, pulower, dwie pary butów, pończochy, biustonosz, koszula nocna, szlafrok, kapcie, papierosy, burbon, torba z szamponem, szczoteczką i pastą do zębów, zwykłym mydłem, maszynką do golenia, dezodorant, aspiryna, recepta, Tampax, krem do twarzy, puder, oliwka dla niemowląt. Do tego brała ze sobą: moherową narzutę, maszynę do pisania, dwa notatniki i długopisy, dokumentację i klucz od domu.

celine-joan-didion-wiosna-2015-2

[er,am]
źródło: Vogue

Tematy: , ,

Kategoria: newsy