banner ad

Sprzedaż książki, którą aktualnie czyta Mark Zuckerberg, wzrosła o 775 procent

8 stycznia 2015

zuckerberg-wplyw-na-sprzedaz
Wpływ, jaki znane osoby mogą mieć na sprzedaż książki, bywa niejednokrotnie ogromny. Po tym, jak Mark Zuckerberg wybrał „The End of Power” autorstwa znanego politologa i ekonomisty Moisésa Naíma pierwszą książką, z jaką zapozna się w tym roku i którą poleca wszystkim dołączającym do jego Facebookowego klubu książki, publikacja wspięła się na czołowe miejsca list bestsellerów Amazona.

Jak donosi dziennik „The Telegraph”, w kilka dni po oświadczeniu Zuckerberga wydanie książki Naíma w miękkiej oprawie wspięło się na ósme miejsce spośród stu najlepiej sprzedających się książek na Amazonie. Publikacja zajęła również pierwsze lub jedno z pierwszych miejsc w kategoriach: biznes i pieniądze, ekonomia, polityka i rząd. Łącznie sprzedaż tytułu wzrosła o 775 procent.

Wenezuelski publicysta Moisés Naím jest zaskoczony i zachwycony tym, że dzięki Zuckerbergowi myśli zawarte w jego książce mogły dotrzeć do tak dużego grona odbiorców. W wywiadzie udzielonym magazynowi „Bloomberg” powiedział, że wprawdzie nie wie, dlaczego twórca Facebooka wybrał akurat jego książkę, to jednak przyznał, że efektem podziału władzy, jaki dokonuje się na świecie, i który opisuje w „The End of Power”, są media społecznościowe pokroju Facebooka.

Moises_Naim_ksiazka

Zuckerberg nie jest pierwszym, który polecał książkę Moisésa Naíma. Wcześniej wypowiadał się o niej w superlatywach m.in. były prezydent Stanów Zjednoczonych, Bill Clinton, twierdząc, że publikacja ta zmienia sposób, w jaki patrzymy na świat, politykę i doniesienia prasowe. W Polsce nie mieliśmy dotąd okazji przeczytać książki Naíma, ale wywiad z autorem znaleźć możecie na stronie tygodnika Newsweek.

W minioną sobotę Mark Zuckerberg zapowiedział, że w najbliższym roku zamierza przeczytać przynajmniej jedną książkę co dwa tygodnie. Aby zachęcić do tego samego innych, założył na Facebooku profil A Year of Books mający pełnić rolę internetowego klubu książkowego, gdzie będą prowadzone dyskusje na temat lektur Zuckerberga. Przez niecały tydzień od uruchomienia profil polubiło blisko 230 tysięcy osób.

Na zdjęciu poniżej autor książki „The End of Power”, Moisés Naím:

Moises_Naim_autor

[am]
źródło: The Telegraph, Bloomberg
fot. JD Lasica, World Economic Forum

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy