banner ad

James Patterson sprzedał 5 milionów ebooków

7 stycznia 2012


The Hachette Book Group, amerykański wydawca Jamesa Pattersona, poinformował, że sprzedaż ebooków pisarza przekroczyła 5 milionów egzemplarzy, z czego 2 miliony rozeszło się w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy.

Patterson jako jeden z pierwszych autorów przekroczył magiczny próg 1 miliona sprzedanych ebooków w lipcu 2010 roku. Trzeba jednak podkreślić, że papierowe wydania jego książek również sprzedają się dobrze. W ciągu ostatniego roku (według danych Nielsen BookScan zebranych od 75 procent tradycyjnych wydawców) sprzedano w USA 4,7 miliona egzemplarzy powieści Pattersona wydanych w twardej i miękkiej oprawie.

Na dobre wyniki pisarza niebagatelny wpływ ma ilość produkowanych przez niego książek. W 2011 roku ukazało się 11 (tak, jedenaście!) książek sygnowanych nazwiskiem autora. Niestety z tak wielkiej liczby tytułów zaledwie jedną pisarz napisał samodzielnie. Do każdej z pozostałych dziesięciu przygotował jedynie kilkudziesięciostronicowy konspekt, który później opracowywali jego stali współpracownicy.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy