James Ellroy przekazał tantiemy z francuskich wydań swoich książek na rzecz ofiar zamachów w Paryżu

6 kwietnia 2016

james-ellroy-przekaze-kase
Autor kryminałów, James Ellroy, przekazał całe zyski z zeszłorocznych francuskich wydań swoich książek na rzecz zamachów terrorystycznych, do jakich doszło 13 listopada w Paryżu.

Jak wyjaśnił 68-letni pisarz w rozmowie z „L?Express”, decyzję swoją motywuje wdzięcznością dla Francuzów, którzy zawsze doceniali jego talent. Choć żadne konkretne stawki nie zostały podane, a Ellroy nie chciał w tym kontekście przywoływać konkretnych tytułów, aby nie posądzono go o reklamę, francuska prasa szacuje, że będzie to kwota około kilkudziesięciu tysięcy euro. Podstawą tych wyliczeń był fakt, że ostatnia, wydana we Francji w maju powieść ?Perfidia? sprzedała się tam w nakładzie przekraczającym 75 tysięcy egzemplarzy. A cały czas sprzedają się też wcześniejsze wydania starszych tytułów.

Ellroy nie jest pierwszą znaną osobą, która zechciała wesprzeć rodziny ofiar. Pieniądze na ten cel przekazał już Josh Homme z Queens of the Stone i Eagles of Death Metal. Wpływy z albumu koncertowego zaoferowała również Metallica.

[am]
źródło: L?Express

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy