Herman Wouk kończy dziś 100 lat i… zapowiada kolejną książkę!

27 maja 2015

herman-wouk-konczy-100-lat
Laureat Nagrody Pulitzera, autor takich bestsellerów jak „Bunt na okręcie”, „Wichry wojny” oraz „Wojna i pamięć” obchodzi dzisiaj setne urodziny! Jak zażartowała kierowniczka jego biura, Wouk uczci to zapewne, przerywając jedynie na godzinę lub dwie pisanie.

Pomimo sędziwego wieku amerykański pisarz wciąż jest bowiem bardzo aktywny zawodowo. Uznał, że okrągła rocznica urodzin to dobra okazja, aby obwieścić światu, że pracuje właśnie nad kolejną książką. Tym razem będą to wspomnienia zatytułowane „Sailor and Fiddler: Reflections of a 100-Year-Old Author” (z ang. „Żeglarz i kanciarz: Refleksje 100-letniego autora”).

Wouk, określony przez „Washington Post” mianem „sędziwego odludka wśród amerykańskich powieściopisarzy historycznych”, nie udziela wywiadów i chroni swoją prywatność, ale jego synowa, Amy Cohen, wyjawiła, że rodzina i kilku przyjaciół spotkają się na wspólnym obiedzie, najbliżsi zaś będą świętować stulecie podczas kolacji.

W oświadczeniu przesłanym prasie przez wydawnictwo Simon & Schuster, Wouk pisze: „Dożyłem wspaniałego wieku, za co dziękuję Opatrzności. Czytelnikom, którzy byli ze mną przez tak długi czas, przesyłam ciepłe uczucia i mam nadzieję, że spodobają wam się wspomnienia o moim pisarstwie”.

Kierowniczka biura pisarza zdradziła, że Wouk spędza czas na czytaniu i pisaniu. Wciąż pozostaje głęboko religijny, aczkolwiek nie uczęszcza już do miejscowej synagogi, za to rabin regularnie przychodzi do niego do domu.

[am]
fot. Patrick Ecclesine

Tematy: ,

Kategoria: newsy