„Dramatorium” z Rolandem Toporem, groteską i humorem surrealistycznym

27 maja 2015

Dramatorium-Topor-2015
Najbliższy czwartek 28 maja w krakowskim Teatrze Barakach upłynie pod znakiem czarnego humoru i pure nonsensu. W ramach kolejnej odsłony „Dramatorium” aktorzy przybliżą widzom twórczość Rolanda Topora.

Po surrealistycznych klimatach, pełnych szokującej groteski i gier konwencją oprowadzi zebranych przede wszystkim twórczość literacka Francuza, ale także i ta plastyczna, bo jakże czytać Topora bez jego grafik? Organizatorzy zachęcają również do przyniesienia swoich ulubionych tekstów pisarza i nie tylko. „Świat panicznej wyobraźni czeka też na Wasze teksty” – informują.

„Dramatorium” to cykl interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych spotkań z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium” poświęcone Rolandowi Toporowi odbędzie się w czwartek 28 maja o godzinie 21:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia