Darmowe e-booki do wypożyczenia w krakowskich pojazdach komunikacji miejskiej

4 października 2014

czytaj-krakow-2014
W październiku Krakowskie Biuro Festiwalowe wspólnie z platformą e-bookową Woblink po raz kolejny uruchomiło akcję „Czytaj KRK!”, za sprawą której mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie wypożyczyć 10 bestsellerowych e-booków. W tym roku kody QR można znaleźć w 100 pojazdach krakowskiej komunikacji miejskiej.

Jak co roku w październiku Kraków staje się niekwestionowaną stolicą książki, goszcząc największe gwiazdy polskiej i światowej literatury, które przybywają na 6. Festiwal Conrada i 18. Międzynarodowe Targi Książki. W tym roku krakowskie święto literatury nabiera nowego wymiaru ? 21 października obchodzimy pierwszą rocznicę nadania Krakowowi prestiżowego tytułu Miasta Literatury UNESCO.

Tę wyjątkową atmosferę i wszechobecność książki, także tej elektronicznej, będzie można poczuć jeszcze mocniej dzięki październikowej odsłonie akcji „Czytaj KRK!”. Dzięki współpracy z największymi wydawnictwami w kraju mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie wypożyczyć i przeczytać hity takich autorów jak Raja Shehadeh, Jacek Dukaj, Marek Krajewski, Marek Niedźwiecki, Vincent V. Severski czy Elżbieta Cherezińska.

Tym razem kody QR umożliwiające bezpłatne wypożyczenie e-booków będzie można znaleźć w 100 pojazdach krakowskiej komunikacji miejskiej. Oprócz tego tradycyjnie już pojawią się w blisko 100 najważniejszych adresach literackich Krakowa ? bibliotekach, instytucjach kultury, a także kawiarniach i klubach.

Do korzystania z aplikacji Czytaj KRK! wystarczy smartfon lub tablet wyposażony w system operacyjny Android lub iOS. Podobnie jak w poprzedniej edycji, pobrane e-booki będzie można czytać przez 30 dni.

W ramach październikowej edycji Krakowskie Biuro Festiwalowe oferuje mieszkańcom następujące książki:

Elżbieta Baniewicz – „Dymna”
Vincent Severski – „Nielegalni”
Paweł Majka – „Dzielnica obiecana”
Raja Shehadeh – „Dziennik czasu okupacji”
Maciej A. Brzozowski – „Włosi. Życie to teatr”
Marek Niedźwiecki – „Radiota”
Colin Woodard – „Republika piratów”
Jacek Dukaj – „Lód”
Marek Krajewski – „W otchłani mroku”
Elżbieta Cherezińska – „Korona śniegu i krwi”

Osoby spoza Krakowa, które nie są w stanie zeskanować kodów QR z dostępnych w mieście nośników, mogą dzięki aplikacji Czytaj KRK! czytać za darmo fragmenty wszystkich książek prezentowanych w tej edycji. Na stronie www.qr.miastoliteratury.pl można znaleźć wszystkie informacje dotyczące akcji oraz listę dostępnych książek.

Czytaj KRK! jest rozwinięciem projektu realizowanego w 2013 r. pod nazwą Wirtualna Biblioteka Krakowa. Na przystankach komunikacji miejskiej w sześciu miastach Polski pojawiły się wtedy plakaty przypominające biblioteczki z książkami, umożliwiające po zeskanowaniu kodu QR pobranie darmowych fragmentów blisko 70 nowości i hitów wydawniczych. Bezprecedensowa akcja, mająca na celu promocję czytelnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przyciągnęła uwagę największych ogólnopolskich mediów i czytelników, a darmowe fragmenty pobrano łącznie niemal 20 000 razy.

W drugiej odsłonie akcji wzięli udział wydawcy: Czarna Owca, Insignis, Karakter, Marginesy, Muza, Wielka Litera, WSQN, Wydawnictwo literackie, Znak oraz Zysk i S-ka.

czytaj-krakow-2014-info

fot. Mach240390/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy