Czy fani George?a R.R. Martina trafnie przewidzieli zakończenie sagi „Pieśń Lodu i Ognia”?

15 sierpnia 2014

fani-wiedza-martin
„Przynajmniej jeden lub dwóch czytelników? doszło do właściwej konkluzji” – przyznał pisarz w rozmowie z „The Telegraph”.

„Tak wielu czytelników czytało książki z taką uwagą, że wysnuli różne teorie, i choć część z tych teorii była zabawną i kreatywną bujdą, niektóre okazały się trafne” – odpowiedział Martin, zapytany, co sądzi o fanowskich teoriach krążących w Internecie. „Przynajmniej jeden lub dwóch czytelników złożyło w całość subtelne i ukryte wskazówki, które umieściłem w książkach, i doszło do właściwego rozwiązania”.

Mimo że odpowiedź, jak zakończy się saga, która podbiła świat na papierze i małym ekranie, znajduje się gdzieś w otchłaniach internetowych forów i blogów, Martin nie ma zamiaru zmieniać swojego zakończenia.

„Zmagałem się z tą kwestią i doszedłem do wniosku, że zmiana byłaby katastrofą, bo wskazówki już tam (w książkach ? przyp. red.) były” – przyznał pisarz. „Część czytelników, którzy nie czytają internetowych forów, a których na szczęście są setki tysięcy, wciąż będzie zaskoczona, ale inni powiedzą: Widzicie, mówiłem to już cztery lata temu”.

[ks]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy