Coldplay ukrył teksty nowych piosenek w bibliotekach

5 maja 2014

Coldplay-biblioteki
Zespół Coldplay wpadł na oryginalny sposób promocji swojej najnowszej płyty „Ghost Stories”, która ukaże się na światowym rynku 19 maja. Odręcznie napisane przez wokalistę Chrisa Martina teksty piosenek z nowego albumu ukryto w książkach znajdujących się w dziewięciu bibliotekach na całym świecie.

Na profilu grupy na Twitterze ujawniano stopniowo wskazówki, które miały pomóc fanom odnaleźć ukryte rękopisy. Stawka w zabawie była nie byle jaka. Do jednego z tekstów dołączono Złoty Bilet, który zapewnia znalazcy wraz z osobą towarzyszącą darmową podróż do Londynu na koncert Coldplay, który odbędzie się 1 lipca w Royal Albert Hall.

Z racji tego, że tytuł nowego albumu zespołu brzmi ?Ghost Stories? (z ang. ?Opowieści o duchach?), wszystkie rękopisy tekstów piosenek ukryto w znanych książkach, w których pojawiały się duchy. Były to: ?Opowieść wigilijna? Dickensa (w bibliotece Vasconcelos w Meksyku), ?Historia pana B.? Barkera (w bibliotece Rikhardinkatu w Helsinkach), ?Pies Baskerville’ów? Conan Doyle’a (w bibliotece Sant Pau-Santa Creu w Barcelonie), ?Wichrowe wzgórza? Brontë (w bibliotece Dartford w Kent), ?Nawiedzony? Jackson (w bibliotece publicznej w Taurandze), ?Ghosthunters and the Bloodthirsty Baroness? Funke (w bibliotece Dundrum w Dublinie), ?Ghost Stories? Washingtona (w Bibliotece Narodowej w Singapurze) i ?Treasury Of Ghost Stories? Irelanda (w bibliotece Rosebank w Johannesburgu).

Tym sposobem brytyjska grupa zmobilizowała do odwiedzenia miejscowych bibliotek nawet tych, którzy rzadko się w ich murach pojawiają.

Na zdjęciu poniżej: fanka zespołu, która znalazła Złoty Bilet w bibliotece w Barcelonie:

Coldplay-biblioteki-2

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy