banner ad

Będzie kolejny kryminał z Herkulesem Poirot! Sophie Hannah podpisała umowę ze spadkobiercami Christie

14 października 2015

hannah-pisze-drugiego-poirot
Brytyjska autorka kryminałów, Sophie Hannah, podpisała umowę ze spadkobiercami Agathy Christie na napisanie drugiej powieści o Herkulesie Poirot. Książka będzie nosiła tytuł „The Closed Casket” (z ang. „Zamknięta szkatułka” lub „Zamknięta trumna”), a jej światowa premiera zapowiedziana jest na wrzesień 2016 roku.

Sophie Hannah odpowiedzialna jest za wskrzeszenie Herkulesa Poirot na kartach wydanej w 2014 roku powieści „Inicjały zbrodni”. Była to pierwsza oficjalna kontynuacja przygód belgijskiego detektywa. Tytuł w samej Wielkiej Brytanii sprzedał się w nakładzie przekraczającym 76 tysięcy egzemplarzy i został przetłumaczony na 34 języki, w tym na polski.

Spadkobiercy Agathy Christie liczą, że „The Closed Casket” powtórzy sukces poprzedniczki. „Publikacja 'Inicjałów zbrodni’ zapoznała z dziełami Christie nowych odbiorców. Kolejna książka jest kluczowym elementem naszej strategii mającej na celu utrzymanie dziedzictwa pisarki przy życiu, obok nowych projektów w telewizji, kinie, teatrze i na platformach cyfrowych” – powiedziała Hilary Strong, dyrektorka generalna Agatha Christie Ltd.

Na zdjęciu: David Suchet w roli Herkulesa Poirot. Aktor wcielił się w słynnego detektywa w 70 filmach na podstawie powieści i opowiadań Christie.

[am]
źródło: Bookseller
fot. Patrick Redmond/ITV

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy