banner ad

Barwnym muralem przemienił budynek w gigantyczną księgę

22 lipca 2018


Portugalski artysta Mario Belém przemienił jeden z budynków w nadmorskim kurorcie Cascais w gigantyczną księgę. Udało mu się to osiągnąć za pomocą barwnego muralu zdobiącego ściany obiektu.

Praca nosi tytuł „Księga życia” i powstała w ramach tegorocznej edycji festiwalu sztuki miejskiej Infinito. Mural przedstawia dziewczynkę z przyborami do pisania leżącą na ogromnej książce noszącej tytuł: „Życie jest księgą, którą ty piszesz”. Zakładki wystające spomiędzy kart zachęcają: „improwizuj”, „świat należy do ciebie”.

Grafika symbolizuje dziecięcą niewinność, ale też marzenia i nadzieje ? wszystko to, co chcielibyśmy realizować i posiadać jako dorośli. Artysta motywuje przechodniów do wzięcia życia we własne ręce.

Gdy patrzy się na budynek pod odpowiednim kątem, można odnieść wrażenie, że obiekt został przemieniony w ogromną trójwymiarową księgę. Dopiero zmiana perspektywy przypomina, że mamy do czynienia z czteropiętrowym blokiem mieszkalnym.

Na wykonanie tak pięknego, barwnego muralu Mario Belém potrzebował niemal całego tygodnia. Efekty pracy możecie podziwiać na załączonych zdjęciach.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy