Czego dowiadujemy się o świecie Newta Skamandera z drugiego zwiastuna filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”?

22 lipca 2018


Podczas międzynarodowego konwentu San Diego Comic-Con wytwórnia Warner Bros. zaprezentowała drugi zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Co nowego dowiadujemy się o dalszych przygodach Newta Skamandera?

Zwiastun zaczyna się od retrospekcji z czasów, gdy Newton był nastolatkiem uczącym się w Hogwarcie. Miłośników sagi o Harrym Potterze z pewnością zaskoczy, że obrony przed czarną magią uczy bohatera Albus Dumbledore. Z książek J.K. Rowling wiemy, że późniejszy dyrektor szkoły zajmował się w przeszłości nauczaniem transmutacji. Skąd ta pozorna niekonsekwencja? W wywiadzie udzielonym „Entertainment Weekly” Jude Law wyjaśnił, że na tym etapie Dumbledore jeszcze nie wykładał w szkole tej trudnej do opanowania dziedziny magii.

Zwiastun przedstawia kolejne fantastyczne zwierzęta żyjące w świecie czarodziejów, w tym przypominające koty stworzenia o dużych niebieskich oczach. Poznamy również kolejne magiczne przedmioty, m.in. bezcielesną rękawiczkę, która działa podobnie jak świstoklik, ale najwyraźniej ma nieco odmienne zastosowanie.

Na wyróżnienie z pewnością zasługuje scena ukazująca Dumbledore’a patrzącego w Zwierciadło Ain Eingarp. Czytający sagę J.K. Rowling pamiętają, że Harry Potter odkrył ów niezwykły przedmiot podczas pierwszego roku pobytu w Hogwarcie. Zwierciadło ukazywało ludziom ich najgłębsze pragnienia serca. Harry ujrzał swoich zmarłych rodziców i krewnych. A gdy zapytał dyrektora, co on zobaczył w lustrze, w odpowiedzi usłyszał, że widział siebie z parą wełnianych skarpet. Po latach Harry zdał sobie sprawę, że Dumbledore musiał dostrzec swoją zmarłą rodzinę. Zwiastun ujawnia nam jednak, że w magicznej tafli odbija się postać starego przyjaciela Dumbledore’a, Gellerta Grindelwalda.

W materiałach promujących film „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” wielokrotnie powraca symbol Insygniów Śmierci. Dlaczego? Z pewnością można to wytłumaczyć obsesją Grindelwalda na punkcie legendarnych przedmiotów, obsesją, którą dzielił niegdyś z Dumbledorem. Wiemy już też, że w filmie pojawi się co najmniej jedno Insygnium Śmierci, ponieważ Grindelwald dzierży w ręku Czarną Różdżkę.

O ile wiadomo, następnym posiadaczem różdżki został Dumbledore, który zdobył ją podczas pojedynku z dawnym przyjacielem w 1945 roku. Zważywszy na fakt, że „Zbrodnie Grindelwalda” rozgrywają się w 1927 roku, pojawia się pytanie: czy to znaczy, że siejący postrach czarnoksiężnik będzie dzierżył różdżkę przez blisko dwie dekady?

W finale zwiastuna czeka kolejna niespodzianka. Oto na własne oczy możemy zobaczyć sławnego alchemika Nicolasa Flamela, twórcę Kamienia Filozoficznego! Warto nadmienić, że w tę postać wciela się Brontis Jodorowsky, syn kultowego chilijskiego reżysera, pisarza i autora komiksów Alejandra Jodorowsky’ego.

W filmie wystąpią znani z poprzedniej części Eddie Redmayne (jako Newt Skamander), Katherine Waterston (Tina Goldstein), Dan Fogler (Jacob Kowalski), Alison Sudol (Quennie Goldstein), Ezra Miller (Credence Barebone) i Johnny Depp (Gellert Grindelwald). Do obsady dołączyli m.in.: Jude Law (Albus Dumbledore), Zoë Kravitz (Leta Lestrange), Callum Turner (brat Newta, Tezeusz Skamander). Za reżyserię odpowiada David Yates, a scenariusz to dzieło J.K. Rowling, która aktualnie już pracuje nad skryptem trzeciej części „Fantastycznych zwierząt”.

Światowa premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” zapowiedziana jest na 16 listopada. Poniżej możecie zobaczyć najnowszy zwiastun tej produkcji:

[am]
źródło: Pottermore

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film