banner ad

Axis of Awesome śpiewają: książka jest lepsza od filmu

2 kwietnia 2013


Z okazji premiery trzeciego sezonu „Gry o tron” australijska grupa komediowo-muzyczna The Axis of Awesome nagrała piosenkę, w której w dość dosadny sposób przekonuje słuchaczy, że książki są o wiele lepsze od filmów.

Piosenka nazywa się „Rage of Thrones” (z ang. „Wściekłość o tron”) i opowiada historię miłośnika książek, którego do szewskiej pasji doprowadzają ludzie, próbujący zaimponować mu wiedzą na temat wydarzeń przedstawionych w serialu „Gra o tron”, podczas gdy on zna je od dawna z książek.

„Co jest nie tak z wami ludzie? Nikt już nie czyta. Wasza wyobraźnia to świetne miejsce do eksplorowania” ? wykrzykuje wokalista, wymieniając tytułu książek fantastycznych, które były lepsze od filmowych adaptacji („Harry Potter”, „Igrzyska śmierci”, „Władca pierścieni”), po czym kończy konkluzją: „Hollywood nie spełni oczekiwań potęgi waszej wyobraźni”.

„Rage of Thrones” to kolejna po „Write Like the Wind” piosenka humorystyczna odwołująca się do fenomenu popularnego cyklu autorstwa George?a R. R. Martina. Do dnia dzisiejszego saga „Pieśń Lodu i Ognia” sprzedała się na świecie w nakładzie 21,5 miliona egzemplarzy oraz ponad 4,5 miliona ebooków.

Poniżej możecie zobaczyć klip do nagrania The Axis of Awesome „Rage of Thrones”:

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film, newsy