Paul & Storm w piosence do George?a R. R. Martina: pisz szybciej!

25 czerwca 2012


Amerykański duet komediowo-muzyczny postanowił nagrać piosenkę zatytułowaną „Write Like the Wind” (z ang. „Pisz jak wiatr”), namawiającą autora „Pieśni Lodu i Ognia”, żeby swoją najpopularniejszą sagę pisał szybciej.

George R. R. Martin znany jest ze swego bardzo powolnego trybu pracy. W ciągu szesnastu lat napisał zaledwie pięć z zapowiadanych siedmiu części sagi. I chociaż każdy z tomów w oryginalnym wydaniu to opasły, niemal tysiącstronicowy wolumin, niektórzy fani obawiają się, że przy obecnym tempie pracy, dokończenie sagi zajmie pisarzowi jeszcze co najmniej dziesięć lat.

Aby zmotywować nieco Martina do szybszej pracy, Greg „Storm” DiCostanzo i Paul Sabourin, znani jako Paul & Storm, postanowili napisać humorystyczną piosenkę zatytułowaną „Write Like the Wind”, w której błagają autora, żeby ukończył wreszcie sagę. Przebierając się w dawne stroje oddające klimat powieści, a nawet zakładając sztuczne brody upodabniające ich do pisarza, kierują ku niemu przesłanie: „Prosimy, pamiętaj o tym, że w czacie, który miałeś, William Szekspir ukończył 35 pieprzonych sztuk”. Ostrzegają również: „Jeśli będziesz pisał tak wolno, wstrzymasz produkcję show HBO”.

Autor „Pieśni Lodu i Ognia” przyznał kiedyś w wywiadzie, że wpływ na jego powolny proces twórczy ma fakt, że dużo czasu spędza na przepisywaniu i doskonaleniu historii. My, podobnie jak Martin, jesteśmy zwolennikami twierdzenia, że ważniejsza jest jakość niż ilość, ale zamieszczenia klipu Paula & Storma nie mogliśmy sobie odmówić:

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy