Terry Deary kończy z pisaniem „Strrrasznej historii”

2 kwietnia 2013


Autor popularnych książek edukacyjnych dla dzieci z cyklu „Strrraszna historia” zapowiedział, że najnowszy tom będzie ostatnim z serii. Deary zamierza skupić się teraz na literaturze dla dorosłych czytelników.

„Cykl dobiegł końca w naturalny sposób” ? powiedział w rozmowie z ?Daily Mail?, dodając, że wszystko ma swój „punkt nasycenia, po czym staje się oczywistością. Byłoby szkoda, gdyby tak się stało z tą serią”.

Deary to bardzo płodny twórca. W ciągu ostatnich dwudziestu lat napisał 60 tomów tworzących serię „Strrraszna historia”. Był taki moment, że pisał nawet 14 książek rocznie. Każda w niebanalny i humorystyczny sposób przedstawiała wyimek historii ludzkości, od epoki kamienia łupanego, poprzez ludy starożytne, średniowiecze, na XX wieku skończywszy.

Obecnie autor chce się skupić na literaturze dla dorosłych. Podpisał już umowę z wydawnictwem na czteroczęściowy cykl powieści historycznych, które mają rozgrywać się w czasach Imperium Rzymskiego, Wikingów, epoce elżbietańskiej i wiktoriańskiej. Chociaż Deary zastrzega, że „nigdy nie powinno się mówić nigdy”, to jednak na dzień dzisiejszy ma przeczucie, że nie napisze już ani jednej „Strrrasznej historii” więcej.

Poniżej możecie zobaczyć niektóre z okładek tomów „Strrrasznej historii” wydanych w Polsce przez wydawnictwo Egmont:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy