banner ad

Autorka spędziła sześć dni w oknie księgarni

19 marca 2012


Angielska pisarka Isabel Losada spędziła sześć dni, siedząc w oknie paryskiej księgarni. Promowała w ten sposób francuskie tłumaczenie swojej książki „Battersea Park Road to Enlightenment” (po francusku: „Mes Tribulations sur le chemin de l?éveil”).

To nie pierwszy raz, kiedy Losada została „autorką rezydującą w oknie”, jak sama to określiła na swojej stronie internetowej. W zeszłym roku przez tydzień można ją było spotkać w oknie wystawowym londyńskiego Waterstones z okazji festiwalu literackiego SW11.

Losada to autorka książek z pogranicza kreatywnej literatury faktu (tego typu pisanie tym różni się od tradycyjnej literatury faktu, że korzysta z literackich stylów i technik w celu stworzenia zgodnej z faktami opowieści). Promowana we Francji książka „Battersea Park Road to Enlightenment” eksploruje temat szczęścia. W książce Losada z humorem opisuje, jak wypróbowywała dostępne w Wielkiej Brytanii kursy „New Age”, które oferują sposoby na uzyskanie wewnętrznego spokoju ? od sesji z reinkarnacją począwszy, na weekendowym seksie tantrycznym kończąc. Książka stała się w Wielkiej Brytanii bestsellerem i została przetłumaczona na 23 języki.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy