James Patterson przekazał 200 tysięcy książek amerykańskim żołnierzom

19 marca 2012


Najlepiej zarabiający pisarz na świecie, James Patterson, przekazał amerykańskiej armii dwieście tysięcy egzemplarzy swoich książek. Jest to tradycja, którą pisarz kontynuuje od 2006 roku.

Dzięki takim organizacjom charytatywnym jak Operation Gratitude (Operacja Wdzięczność) i Book For Heroes (Książki Dla Bohaterów) dwadzieścia tysięcy kartonów książek ? po dziesięć sztuk w każdym kartonie ? zostało rozesłanych po całym świecie do baz, w których stacjonują amerykańscy żołnierze.

W paczkach znalazły się m.in. takie tytuły, jak napisana wraz z Lizą Marklund powieść ?Pocztówkowi zabójcy?, niewydana jeszcze w Polsce nowość ?Tick Tock? oraz wiele innych.

W rozmowie z agencją Associated Press pisarz wyznał, że według niego żołnierze nie otrzymują uznania, na jakie zasługują. Dary w postaci książek, których rozsyłanie Patterson zainicjował sześć lat temu, spotykają się z bardzo ciepłym przyjęciem w rozsianych po całym świecie bazach sił zbrojnych USA.

„Wdzięczność, jaką otrzymuję, jest niewiarygodna” ? powiedział pisarz. „Dostaję ją od żołnierzy, od ich rodzin. Mówią, że ich syn lub córka czyta moją powieść. To naprawdę fajne. To bardzo wzruszające.”

Książkowe dary to nie jedyna forma działań „literackich”, jakie podejmują z myślą o amerykańskich żołnierzach pisarze oraz organizacje charytatywne. W zeszłym roku Clive Cussler, Kathy Reichs, Sandra Brown oraz inni bestsellerowi autorzy thrillerów udali się z wizytą do Afganistanu, aby podnieść na duchu stacjonujących tam żołnierzy.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy