banner ad

Autorka kryminałów Val McDermid ofiarą złodziei. Samochód ukradziono spod jej domu

14 stycznia 2016

val-mcdermid-okradziona
W miniony weekend złodzieje włamali się do domu bestsellerowej szkockiej autorki kryminałów Val McDermid i ukradli jej samochód. Pisarka przebywa akurat w trasie po Stanach, promując swoją ostatnią książkę.

Val McDermid to jedna z najbardziej rozpoznawalnych szkockich autorek kryminałów. Sprzedała już ponad dziesięć milionów egzemplarzy swoich powieści. Zazwyczaj o detektywach tylko pisze, jednak tym razem rzeczywistość daje jej szansę, by sama wcieliła się w rolę detektywa. Podczas gdy pisarka przebywa w Ameryce, do jej domu w Stockport, w Greater Manchester włamali się złodzieje i ukradli czarne Audi A6.

„Jestem właśnie w podróży po USA i dostaję telefon: 'Kochanie, dlaczego samochód nie jest na podjeździe?'” – napisała McDermid na swoim profilu na Twitterze. Zdaniem miejscowej policji zdarzenie musiało wyglądać tak, że ktoś włamał się do domu przez tylne drzwi, wziął kluczyki do samochodu i zwyczajnie odjechał. Oprócz pojazdu zniknęła również konsola Xbox syna pisarki oraz – co sama poszkodowana uznała za najdziwniejsze – stary odkurzacz Daysona z szafki pod schodami.

„Na szczęście wydaje się, że mieliśmy dość schludnych włamywaczy. Jedno wybite okno, nic nie zniszczone, tylko brudno” ? oświadczyła w jednym z kolejnych wpisów autorka. McDermid najbardziej przykro z tego powodu, że jest daleko, a całą sprawą muszą zająć się jej partnerka i dziecko. Na dzień dzisiejszy policji nie udało się jeszcze ustalić, czy pobyt pisarki poza domem mógł mieć wpływ na poczynania złodziei. Funkcjonariusze regularnie ostrzegają, że wyjawianie przez znane (i nie tylko) osoby swych planów wyjazdowych w mediach społecznościowych, niesie ryzyko okradzenia. Z drugiej strony autorzy chcą, żeby na spotkaniach z nimi pojawili się czytelnicy, więc trudno im nie informować o tego typu przedsięwzięciach promocyjnych.

[aw]
fot. Fenris Oswin

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy