Amerykańska biblioteka zbiera pieniądze na posąg Hulka

10 maja 2013

biblioteka chce postawić posąg Hulka
Biblioteka Publiczna w Northlake (USA) rozpoczęła na serwisie crowdfundingowym IndieGoGo zbiórkę pieniędzy na niecodzienny projekt ? zlecenie wykonania ponad 2,5 metrowego posągu Hulka, superbohatera znanego z komiksów Marvela.

Dlaczego akurat Hulk? Pracownicy placówki twierdzą, że obecnie wiele osób wciąż postrzega biblioteki w tradycyjny, staromodny sposób. Tymczasem ich placówka stawia na kreatywność i ciągły rozwój, dlatego wciąż poszerza dział powieści graficznych oraz próbuje nadążyć za postępem technologicznym.

Kwota, jaką bibliotekarze z Northlake muszą zebrać w ciągu najbliższych 31 dni, aby projekt doszedł do skutku, to 30 tysięcy dolarów. Będą one przeznaczone nie tylko na posąg, ale także nowe komputery, tablety oraz inny sprzęt pomocny w stworzeniu miejsca, w którym przyszli autorzy będą mogli rysować komiksy oraz eksperymentować z nowymi technologiami. Sam posąg, podobnie jak jego komiksowy pierwowzór, który przemienia się ze spokojnego doktora Bruce?a Bannera w zieloną bestię dysponującą nadludzką siłą, ma być jedynie symbolem zmian, o jakich marzą pracownicy biblioteki.

Hulk, który w Stanach doczekał się blisko tysiąca komiksów, filmu, serialu telewizyjnego i animowanego, w Polsce nie cieszył się dotąd zbytnią popularnością. Być może zmieni się to dzięki wydawanej przez Hachette Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, w ramach której ukazał się już „Hulk: Niemy krzyk” Petera Dawida i Dale?a Keowna, a kilka kolejnych tytułów (w tym „Planet Hulk”) czeka na swoją premierę.

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się posąg Hulka, który pracownicy biblioteki chcieliby postawić w swojej placówce:

biblioteka chce postawić posąg Hulka - 2

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy