banner ad

Mag rozdaje 20 ebooków na 20-lecie istnienia wydawnictwa

12 maja 2013

XX-lecie wydawnictwa Mag
Z okazji 20-lecia istnienia wydawnictwo Mag postanowiło uraczyć miłośników literatury fantastycznej darmowymi ebookami. Każdy, kto odwiedzi 4. Warszawskie Targi Książki, będzie miał możliwość pobrać z księgarni internetowej Nexto.pl 20 tytułów wyselekcjonowanych z oferty wydawnictwa.

Każdy odwiedzający Targi wraz z biletem otrzyma kod uprawniający do bezpłatnego pobrania powieści „Gwiezdny Pył” Neila Gaimana oraz „Kamiennej ćmy” Pawła Matuszka. Pozostałe 18 tytułów to: seria Charlaine Harris o Sookie Stackhouse, seria „Dary Anioła” Cassandry Clare, „Upadli” Karen Moning, „Z mgły zrodzony”, „Bohater Wieków” i „Studnia wstąpienia” Brandona Sandersona oraz nominowany do nagrody Bookera „Atlas Chmur” Davida Mitchella. Kody na te ebooki będą do odbioru dla wszystkich odwiedzających stoisko wydawnictwa Mag na Targach (nr 99/D10).

Nieprzypadkowo wybór bezpłatnego ebooka padł na powieść Neila Gaimana. Ten uznany przez krytyków i uwielbiany przez czytelników autor, został uznany przez Dictionary of Literary Biography za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy postmodernizmu. Dictionary of Literary Biography to licząca 375 tomów encyklopedia poświęcona literaturze. „Gwiezdny Pył”, powieść utrzymana w konwencji przed Tolkienowskiej angielskiej fantasy otrzymała nagrodę the Mythopoeic Fantasy Award for Adult Literature i była nominowana do the Locus Award. W 2000, otrzymała nagrodę Alex Award przyznaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarskie. W 2007 roku na podstawie powieści powstał film z udziałem Michelle Pfeiffer i Roberta De Niro.

„Gwiezdny pył” może stanowić dobry przedsmak zapowiadanej na czerwiec najnowszej powieści dla dorosłych Neila Gaimana „Ocean na końcu drogi”.

Wydawnictwo Mag założone zostało w roku 1993 przez Jacka Rodka, jednego z współzałożycieli miesięcznika „Fantastyka”, scenarzystę Funky Kovala. Oferta oficyny skierowana jest ku nowym horyzontom w światowej fantastyce: „Od Nowego Jorku, przez New Richmond, Glasgow, Moskwę i Warszawę, wszędzie tam, gdzie pojawia się supernowa fantastyki, masz pewność że poznasz ją dzięki naszemu wydaniu” ? deklaruje Mag. Strona internetowa wydawnictwa: www.mag.com.pl.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy