banner ad

Alek Rogoziński przekroczył próg miliona sprzedanych egzemplarzy książek

6 października 2023

Alek Rogoziński i jego wydawcy mają okazję do świętowania. Pisarz poinformował, że sprzedaż jego książek przekroczyła milion egzemplarzy.

Dane obejmują zarówno tradycyjne książki, jak również e-booki oraz audiobooki. Na milionową sprzedaż zapracowało aż 28 powieści, które autor opublikował od marca 2015 roku, co daje wynik średnio ok. 35 tysięcy egzemplarzy na tytuł. Wprawdzie nie są to największe nakłady na polskim rynku, jednak bezdyskusyjnie każda z książek staje się bestsellerem.

„Wiem, że ten milion to żaden wyczyn przy rezultatach Remka, Blanki czy Magdaleny, ale przez cały czas mam w oczach widok pana 'speca od rynku wydawniczego’, który z kpiącym uśmieszkiem mówił mi tuż przed tym, zanim wydałem pierwszą powieść: 'Jeśli chce pan zaistnieć, to nie z komediami, bo przecież Polacy nie mają poczucia humoru!’. Mam nadzieję, że ten milion choć trochę go przekona, że nie miał wtedy racji” – napisał w mediach społecznościowych Rogoziński.

„Każda z dwudziestu ośmiu wydanych do tej pory książek dała mi radość, dumę, mnóstwo dobrej zabawy, ale i czasem irytację, kiedy coś nie szło tak, jak powinno, niepewność, nerwy, zarwane noce… Przeplataniec, jak to w życiu. A teraz… Trzeba zrobić wszystko, aby nie osiąść na laurach” – dodał, dziękując czytelnikom za osiągnięty wynik.

Alek Rogoziński specjalizuje się w pisaniu komedii kryminalnych. W ostatnich latach publikował zazwyczaj od czterech do pięciu powieści rocznie. W tym roku jak dotychczas ukazały się „jedynie” dwie, ale jeszcze w październiku do sprzedaży trafi trzecia, kontynuacja serii o autorce kryminałów Róży Krull pt. „Póki śnieg nas nie rozłączy”, a Rogoziński skończył już pracę nad kolejną książką. Można więc przypuszczać, że ten sprzedażowy milion szybko zacznie pęcznieć.

[am]
fot. Anna Powałowska/fotografka.eu

Tematy: , ,

Kategoria: newsy