banner ad

„Action Comics” z Rekordem Guinnessa dla najdłużej publikowanej superbohaterskiej serii komiksowej

23 lipca 2018


Wydawany przez DC Comics magazyn „Action Comics” trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłużej publikowana superbohaterska seria komiksowa. Certyfikat w imieniu wydawnictwa odebrali Dan DiDio i Jim Lee.

„’Action Comics’ i Superman stworzyli fundamenty gatunku superhero i są kamieniem węgielnym w historii amerykańskiej popkultury” ? powiedział Michael Furnari, oficjalny sędzia Rekordów Guinnessa. „Tytuł Światowego Rekordu Guinnessa to odpowiedni hołd dla 'Action Comics’, który ma trwały wpływ na gatunek superhero i komiksy jako takie”.

„Action Comics” uchodzi za przełomowy tytuł dla całego gatunku komiksu superbohaterskiego. To właśnie w pierwszym numerze tego periodyku opublikowanym w kwietniu 1938 roku (na okładce widniała data czerwcowa) zadebiutował Superman. Szacuje się, że z 200-tysięcznego nakładu tego wydania do naszych czasów przetrwało jedynie niespełna 100 sztuk, dlatego każdy z nich uchodzi za komiksowy Święty Graal, a cena najlepiej zachowanych egzemplarzy przekracza 3 miliony dolarów, co stanowi kolejny rekord w historii tego tytułu.

„Action Comics” ukazuje się nieprzerwanie do dziś. W kwietniu do sprzedaży trafił zeszyt o numerze 1000. Jego nakład przekroczył 500 tysięcy egzemplarzy. Tym samym ma szansę stać się jednym z największych tegorocznych bestsellerów komiksowych na amerykańskim rynku.

„Publikacja 'Action Comics # 1000′ było przełomowym momentem dla fanów komiksów, rozrywki i kultury popularnej” ? powiedział Dan DiDio. „Uznanie od Guinness World Records za to osiągnięcie odbieramy zarówno z ekscytacją, jak i z pokorą. Jesteśmy wdzięczni legionom fanów, którzy wspierali Supermana i 'Action Comics’ przez ostatnie 80 lat”.

Na zdjęciu poniżej Dan DiDio i Jim Lee odbierają certyfikat Światowego Rekordu Guinnessa:

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy